Українські свинарі відмовляються від експорту продукції

Новини Украина Українські свинарі відмовляються від експорту продукції

Опубліковано:


Через відсутність м’ясної продукції у переліку швидкопсувних товарів, що мають пріоритет при перетину кордону, експортні вантажі понад тиждень вимушені чекати у чергах. Така ситуація змушує виробників м’ясної продукції відмовитися від експорту, про говориться повідомленні асоціації «Свинарі України».

Навіть у такий непростий час українські товаровиробники працюють над розширенням географії збуту продукції вітчизняної м’ясопереробки, адже експорт товарів з вищою доданою вартістю створює переваги не тільки для операторів ринку м’яса, а й для економіки країни в цілому. Утім зараз такі ініціативи стикаються із вагомими технічними бар’єрами, адже продукції глибокої м’ясопереробки не включена до переліку швидкопсувних товарів, які мають пріоритет при перетині кордону.

«За свідченнями операторів м’ясопереробки, затримки вантажів з обмеженим терміном придатності у загальній черзі на кордоні може сягати тижня і більше. Тож щоби не допустити псування продукції, постачальники забезпечують безперебійне охолодження на період очкування, що істотно підвищує їхні транспортні витрати. Це негативно впливає на готовність вітчизняних виробників м’ясної продукції до розвитку експортної торгівлі та створює додаткові перепони для виходу української продукції на зовнішні ринки, гальмуючи економічне зростання», — підкреслюють в Асоціації.

З метою вирішення цієї проблеми, АСУ звернулося до Мінагрополітики з проханням включити окремі ковбасні вироби (УКТ ЗЕД 1601009190 та 1601009990) до переліку швидкопсувних товарів, які мають пріоритет при перетині кордону.

Нагадаємо, що нещодавно Уряд прийняв постанову №1466, якою скасував ліцензування низки товарів тваринництва: живої великої рогатої худоби, мороженого м’яса великої рогатої худоби, м’яса курей свійських, м’яса та їстівних м’ясних субпродуктів, солоних або в розсолі, сушених або копчених, їстівного борошна з м’яса або м’ясних субпродуктів, м’яса великої рогатої худоби, яєць курей свійських.

Прийняття постанови має сприяти оптимізації експорту сільськогосподарської продукції, збільшенню надходжень валютної виручки в країну. Так, Україна у 2022 році збільшила виручку від експорту м’яса та субпродуктів на 9% — до $925 млн. Головними імпортерами українського м’яса за вказаний період виступили Нідерланди та Саудівська Аравія.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы