Українські сировари зустріли осінь млявим ростом

Новини Украина Українські сировари зустріли осінь млявим ростом

Опубліковано:


У вересні вітчизняний ринок сиру дещо пожвавішав, але не настільки, як очікували виробники. Базові ціни були підняті, але продажі все одно потрібно стимулювати акціями.  Про це йдеться у повідомленні ІНФАГРО.

Сир залишається надто дорогим продуктом для більшості українців. І це не дивно, бо в умовах війни мало хто з них розбагатів, а ціни значно вищі довоєнних.

На вересень провідні сировари підняли ціни на сири як в очікуванні підвищеного попиту, так і через зростання вартості сировини. Не виключено, що виробники спробують і далі збільшувати ціни на сир, адже окремі з них вирішили, що уже зараз можуть собі дозволити закуповувати сировину навіть по 13 грн/кг. Така політика виглядає помилковою. Суттєве зростання вартості точно не дозволить нарощувати продажі з огляду на нинішню платоспроможність українців.

За рахунок диверсифікованої цінової політики поки що вдається експортувати значні обсяги сиру, при цьому слід зазначити, що 15% обсягу було відвантажено в ЄС. Це досить незвично для поточного року.

Імпорт сиру менший навіть в порівнянні з минулим роком. У серпні сиру завезено на 20% менше за показник аналогічного місяця 2022 року. Така слабка активність постачальників європейських сирів трохи дивує, адже сир в поточному році в ЄС дешевший ніж торік, а споживання в Україні зросло. Але ситуація може змінитися на користь імпортерів через наміри українських сироварів збільшувати ціни.

Раніше повідомлялося, що українські молочники наразі не в змозі повноцінно конкурувати на світових ринках. По словам експертів,  у нас немає можливості експортувати нашу продукцію, адже ми програємо за вартістю. Сьогодні світові ціни на основні біржові товари — масло, сири, сухе знежирене молоко, суху сироватку — нижчі, ніж в Україні собівартість виробництва цієї продукції.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы