
Опубліковано:
Сировари продовжують підготовку до активної осінньої торгівлі. Більшість із них розраховує на суттєве збільшення продажів вже з вересня. Про це йдеться в повідомленні ІНФАГРО.
Навіть заплановане на початок осені збільшення цін зразу на 5% не викликає у сироварів сумнівів у тому, що продажі зростуть.
Але не факт, що сподівання щодо зростання споживчого попиту можуть здійснитися. Не виключено, що і восени левову частку сиру доведеться продавати через акції.
Справа в тому, що в Європі сир особливо не подорожчав, і після підняття цін вітчизняними виробниками мережі можуть прийняти рішення про більш значні закупки європейського сиру. Нормальний брендовий сир в Польщі чи Голландії обійдеться імпортеру на 20% дешевше, ніж сир типу Тільзіт (колись «російський», тепер «український» або «традиційний»), який їм пропонують вітчизняні виробники. І вибір мереж може виявитися не на користь вітчизняного виробника…
Нагадаємо, що світовий попит на сири зростає. Вартість експорту сирів в світі зросла з $32 млрд у 2018 році до понад $39 млрд у 2022 році, при цьому кількісні обсяги становили 7,6 млн тонн ще у 2021 році. Минулого року головними постачальниками сирів стали Німеччина (1315 тис. тонн), Нідерланди (1017 тис. тонн) і Франція (666 тис. тонн). Також значні експортні продажі здійснили Італія, Сполучені Штати Америки, Данія, Нова Зеландія, Бельгія, Польща та Ірландія.
Також повідомляється, що за даними Rabobank, загальний оборот топ 20 молочних компаній світу зріс на 7,4% у доларах США в порівнянні з минулорічним зростанням на 9,3%.