Українці залишилися без зеленого борщу

Новости Украина Українці залишилися без зеленого борщу
Українці

Добавлено:


Весна 2020, а тепер і літо, не припиняють дивувати українців продуктовими аномаліями. Про недешеві овочі, ягоди та фрукти цьогоріч написано чимало публікацій, журналісти SEEDS вирішили дізнатися про несподіване зникнення певної зелені – кваску.

Українці запитують: куди зник квасок? Основний інгредієнт традиційного літнього зеленого борщу, кажуть, годі шукати і на базарах, і в крамницях.

Журналісти SEEDS вирішили дізнатися про причини такої продуктової аномалії. Завітавши у кілька найближчих до редакції супермаркетів, кваску дійсно знайти не вдалось. Відшукали на далекому столичному базарі.

Останній пучечок кваску, яким поважного віку власниця краму торгувала з самісінького ранку, вже не надихав на створення “зеленого шедевру”. Просили за нього 15 гривень.

Від продавчині довідались, чому кваску так мало на базарах. Виявляється, що у багатьох квасок на городах “вивіся”, а насіння його цьогоріч “днем з вогнем” не знайдеш. Другий рейд журналістів SEEDS, цього разу насіневими магазинами, довів: “бабусь” таки потрібно слухатись. Насіння знайшли тільки в одній з 5-и крамниць.

Однак “бабусі” на базарах, скільки б не висаджували, потрібної кількості кваску не зможуть надати українцям. Чому великі тепличні підприємства не вирощують квасок? Відповідь на це запитання ми почули від Ольги Шкрібляк, співвласниці компанії “Fresh Salat“, яка вирощує салати та зелень на українському Півдні.

“В цьому році багато коректив внесла погода. Зливи, град, а зараз спека… Квасок – холодостійка культура і при таких умовах виростити що в відкритому, що в закритому ґрунті дуже складно. Також влітку попит на квасок зменшується”, – розповіла вона у коментарі для SEEDS.

“Як тільки спека трохи спаде, будемо сіяти на своєму полі”, – пообіцяла Ольга Шкрібляк.

Квасок, дійсно, сезонна рослина. Однак попит вона має чималий – українські господині консервують його на зиму, заморожують, сушать і навіть… роблять з нього варення!

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы