Україна змінює ринки збуту зерна

Новости Украина Україна змінює ринки збуту зерна
зерна

Добавлено:


Українські компанії у січні-червні 2020 р. експортували 25,5 млн т зерна на понад $4,5 млрд. Про це поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов, йдеться у повідомленні інституту.

Так, за кордон було продано 5,6 млн т пшениці ($1,1 млрд), кукурудзи — 18,5 млн т ($3,1 млрд), ячменю — 1,3 млн т ($0,2 млрд).

«Характерною рисою січня-червня 2020 р. стало оновлення головних імпортерів українського збіжжя у порівнянні з аналогічним періодом минулого року: у цьому переліку з«явились Південна Корея і Бангладеш», — зазначив експерт.

Єгипет, який утримував лідируючу позицію у рейтингу найбільших імпортерів вітчизняних зернових, за результатами І півріччя 2020 року поступився Китаю, частка якого у загальному експорті цієї продукції у січні-червні цього року склала 14,8% вартісних обсягів поставок.

Помітні частки в українському експорті зернових припадали на Єгипет (14,3%), Нідерланди (7,7%), Іспанію (7,3%), Туреччину (6,6%), Південну Корею (4,9%), Іран (4,1%), Туніс (3,8%), Бангладеш (3,2%).

«Ці країни сумарно приносять українським експортерам 2/3 доходів від продажу зерна на закордонних ринках», — підсумував Микола Пугачов.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы