
Опубліковано:
Попри затримки в роботі зернового коридору, Україна у 2022/2023 МР змогла експортувати усю заплановану частину врожаю. Про це з посиланням Міністра агрополітики повідомляє ChasNews.
«Минулого року ми зібрали загалом близько 70 млн тонн. Усе, що планували вивезти, – вивезли. Це приблизно дві третини. У нас перехідні залишки на початок липня – кілька мільйонів тонн. Якщо порівнювати з перехідними залишками торік, то це в кілька разів менше, — тоді було 22 млн тонн. Це пояснюється тим, що кілька місяців ми не їхали й мали величезний урожай 2021 року», — розповів Микола Сольський в ефірі телемарафону.
Також у 2023 році Мінагрополітики прогнозує нижчий за минулорічний врожай зернових. Хоча у зв’язку зі сприятливими погодними умовами прогноз поліпшили. Очікується, що врожай буде меншим не на 10%, а приблизно на 6%.
Падіння, зокрема, пояснюється змінами структури посівних площ на користь дорожчих культур, але з меншою врожайністю. Цього року аграрії вирішили посіяти менше кукурудзи, але більше соняшнику та сої в зв’язку з ускладненим експортом.
Головною проблемою українських фермерів очільник Мінагрополітики назвав не продаж вирощеної продукції, а ціни на неї. За його словами, найближчими місяцями робота усіх державних структур має бути зосереджена на тому, щоб аграрії «змогли продавати дорого».
«Це пов’язано зі зменшенням логістичних витрат, з розширенням можливостей, куди це може їхати, в які країни продавати», — зазначив міністр.
Раніше повідомлялося, що Україна готова долучитися до зернової угоди в будь-який момент, попри інтенсивні російські атаки на порти. Про це на брифінгу повідомила начальник об’єднаного координаційного прес-центру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк: «Попри руйнування, Україна готова хоч завтра долучитися до зернової угоди та виконувати свої зобов’язання перед світом».