Україна утримає перше місце в світі по експорту соняшникової олії

Новини Украина Україна утримає перше місце в світі по експорту соняшникової олії

Опубліковано:


Згідно з оновленим прогнозом аналітиків USDA, у 2023/24 МР Україна залишиться лідером з експорту соняшникової олії на світовому ринку з часткою до 37% (проти 35% в 2022/23 МР). Очікується, що на зовнішні ринки в новому сезоні може бути відвантажено близько 4,5 млн тонн української соняшникової олії (+2%). 

Збереженню першості в наступному сезоні, як вважають аналітики ІА «АПК-Інформ», сприятиме очікуване збільшення виробництва соняшнику до 12,8 млн тонн (+12%) та відносно стабільна переробка даної олійної (близько 11,3 млн тонн, що на 2% вище за показник у поточному сезоні).

Обсяги переробки сої та ріпаку в Україні теж можуть дещо зрости та складуть близько 1,5 млн тонн (+4%) та 0,2 млн тонн (+18%) відповідно.

За оцінками USDA, у світовому рейтингу експортерів соєвої та ріпакової олій в сезоні-2023/24 Україна може залишити за собою 8 місце. 

Раніше експерти прогнозували, що Україна може вийти на довоєнні показники: засіяти соняшником в 2023 році до 6 млн га, проти  5,5 млн га 2022 року (попередній прогноз уряду складав 5,6 млн га). Загалом, цього сезону аграрії віддали перевагу олійним культурам через їх вищу рентабельність. Найбільше соняшнику, як очікувалося, мали посіяти на півдні України. 

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы