Україна стрімко збільшила поставки соєвого та соняшникового шроту в ЄС та КНР

Новини Украина Україна стрімко збільшила поставки соєвого та соняшникового шроту в ЄС та КНР

Опубліковано:


Протягом вересня – квітня сезону 2022/23 Україна експортувала 400 тис т соєвого шроту, що на 20% випереджає торішні темпи. За оцінками АПК-Інформ, загальний експорт в сезоні може сягнути 3-річного максимуму 520 тис т.

Майже 48% експортованого шроту було поставлено до Польщі, яка за 8 місяців збільшила закупівлю українського соєвого шроту на 62%. Поставки соєвого шроту до ЄС в поточному сезоні збільшилися вдвічі, а загалом в цьому напрямку було відвантажено 83% всього експорту.

У 2022/23 МР ЄС імпортував 14,09 млн т соєвого шроту, що на 3% менше, ніж за цей період торік, причому частка поставок з України зросла з 0,9 до 2,5% або 348,6 тис т.

Нарощування експорту соєвого шроту з України до ЄС компенсувало скорочення поставок до Білорусі, яка до початку гарячої фази війни була основним покупцем цієї продукції. 

Експорт соняшникового шроту за період вересень – квітень виріс у порівнянні з торішніми темпами на 1% до 2,7 млн т, що є одним з найнижчих показників останніх 7 сезонів. Майже 50% експортованого шроту придбав Китай, і ще 38% — ЄС.

Водночас зазначається, що в поточному сезоні ЄС, збільшивши імпорт ріпакового шроту на 39% д зменшив поставки з України в 2,4 рази до 59,2 тис т. Аналітики наголошують, що у в новому сезоні Україні потрібно збільшувати переробку та посилювати тиск на країни ЄС, щоб вони купували продукцію з України, а не з країни-агресора чи її сателітів.

Раніше повідомлялося, що заборони на імпорт української агропродукції призвели до дефіциту та ажіотажного попиту на соєвий шрот у Польщі. Наразі Польща дозволила поставки соєвого шроту, але українські постачальники вже відправили шрот до інших країн.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы