Україна подала позови проти трьох країн ЄС

Новини Украина Україна подала позови проти трьох країн ЄС

Опубліковано:


Україна подала позови в Світову організацію торгівлі (СОТ) про проведення консультацій із Словаччиною, Польщею та Угорщиною, які заборонили імпорт української агропродукції.  Про це заявила перший віцепрем’єр-міністр — міністр економіки Юлія Свириденко.

«Для нас принципово важливим є довести, що окремі держави-члени не можуть забороняти імпорт українських товарів. Тому ми подаємо проти них позови в СОТ. Водночас ми сподіваємося, що ці держави знімуть свої обмеження і нам не доведеться довго зʼясовувати відносини в судах.

Нам потрібна солідарність з ними і захист інтересів фермерів. Розпочаті нами кроки і тиск Єврокомісії та інших держав-членів допоможуть відновити нормальну торгівлю між Україною і сусідніми державами, а також показати солідарність між нами», — підкреслила Свириденко.

За її словами, в результаті односторонньої заборони на імпорт української агрородукції з боку Польщі, Словаччини та Угорщини українські експортери вже зазнали та продовжують зазнавати значних збитків через простої, додаткові витрати та неможливість виконання зовнішньоекономічних угод.

Україна вбачає в цьому порушення трьома країнами ЄС своїх міжнародних зобов’язань. Також українська сторона вважає, що односторонні дії країн-членів ЄС у сфері торгівлі неприйнятні й усі країни-члени блоку мають координувати та узгоджувати торговельну політику, оскільки вона належить до виняткової компетенції ЄС.

Своєю чергою, речник польського уряду Пьотр Мюллер заявив, що в Польща не змінюватиме свого рішення щодо заборони імпорту зерна з України через позов Києві до Світової організації торгівлі: «Ми дотримуємося своєї позиції. Така скарга до СОТ на нас не справляє враження, і ми не маємо наміру скасовувати через це ембарго, яке запровадили».

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы