
Опубліковано:
Якщо позиція наших сусідів щодо імпорту агропродукції не зміниться, у жовтні-листопаді можуть бути проблеми зі складами. Проте скоріш за все, аграрії з цим впораються, вважає Павло Коваль, гендиректор Української аграрної конфедерації. Про це повідомляє «Медіацентр Україна».
Очільник УАК розповів, що поки що українським аграріям вистачає елеваторів, але зараз триває збір соняшника, а також не все об’єми ранніх культур – ріпаку, ячменю та озимої пшениці, були вивезені.
“Якщо Польща, Болгарія та Словаччина не змінять свого рішення щодо заборони імпорту українського зерна, ми все одно буде користатися транзитом через їх територію. Працюють порти Дунаю, працюють залізничний та автомобільний транспорт. Якщо не буде додаткових перешкод, транзит буде відбуватися через польські порти. Це буде довше, і тому у жовтні та листопаді можуть виникнути проблеми зі складськими приміщенням, тому що урожай цього року на рівні минулого, або навіть більше”, – зазначив Павло Коваль.
Проте, на його думку, українські аграрії подолають ці проблеми, є досвід минулого року, коли для зберігання агропродукції використовувалися тимчасові склади, полімерні рукави тощо.
Раніше повідомлялося, що Словаччина та Україна домовилися створити систему ліцензування торгівлі зерном, яка дозволить скасувати заборону на імпорт чотирьох українських товарів до Словаччини після її створення.
Також Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський провів телефонну розмову зі своїм польським колегою Робертом Телусом. Посадовці обговорили ситуацію, а також пропозицію України щодо її врегулювання, та домовились знайти рішення, яке враховує інтереси обох країн.