Турки тиснуть на росіян заради зернового коридору

Новини Украина Турки тиснуть на росіян заради зернового коридору

Опубліковано:


Президент України Володимир Зеленський повідомив, що обговорив роботу чорноморського зернового коридору з міністром закордонних справ Туреччини Хаканом Фіданом. Про це йдеться в повідомленні Graintrade.

Також Фідан планує обговорити питання відновлення роботи зернового коридору під час візиту до рф, але заступник голови МЗС рф рябков повідомив, що позиція рф щодо зернової угоди залишається незмінною.

Минулого тижня російський військовий корабель зупинив у нейтральних водах турецьке торгове судно «Sukru Okan», що прямувало до України, та провів його огляд. В зв’язку з цим, турецьке МЗС висловило протест російській стороні. За кілька днів після того 244-метрове судно, що прямувало з рф до Китаю, несподівано застрягло у Босфорі, на цілу добу заблокувавши судноплавство протокою. Водночас турецька влада закрила морським судам прохід через протоку Дарданелли через лісові пожежі. Такі натяки Туреччини про контроль над експортом рф додадуть аргументів на переговорах.

Також нагадується, що вже друге іноземне судно вийшло з порту Одеси після завершення дії зернової угоди запропонованим Україною гуманітарним коридором для кораблів, які залишилися в українських портах з 24 лютого 2022 р, що відкриває можливості для заходу нових суден.

Наміри Польщі, Словаччини, Болгарії, Румунії та Угорщини звернутися до Єврокомісії з вимогою продовжити заборону на імпорт українського зерна до кінця року робить потребу України у морському експорті вкрай важливою. Загальна позиція п’яти перелічених країн, яку представлять на найближчому засіданні Ради ЄС, полягає у тому, що вони «підтримують доплати до транзиту українського зерна через ЄС, наполягають на забороні імпорту зерна з України до кінця року та пропонують можливість включення до переліку забороненої продукції інших товарів, наприклад, малини або соняшникової олії, – розповіли у МСГ Польщі.

Водночас аналітики зазначають, що завдяки покращенню роботи дунайських портів, експорт зерна перевищує торішні темпи, незважаючи на зупинення роботи зернового коридору. За даними Держмитниці, у 2023/24 МР станом на 25 серпня Україна експортувала 4,032 млн т зернових та зернобобових культур (3,33 млн т на цю дату торік), з яких у серпні – 1,758 (1,626) млн т.

У порівнянні з попереднім сезоном експорт виріс:

    пшениці – з 896 тис т до 1,694 млн т,

    ячменю – з 272 до 459 тис т,

Втім, експорт кукурудзи скоротився – з 2,142 до 1,871 млн т. 

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы