Trimble ez-guide 250 залишає ринок. Яку достойну заміну йому підібрати?

Новини Украина Trimble ez-guide 250 залишає ринок. Яку достойну заміну йому підібрати?
ГеоТрек

Опубліковано:


Агронавігатор Trimble ez-guide 250 знає багато аграріїв в Україні. Це одна з найбільш популярних та найвідоміших моделей курсовказівників у бюджетній лінійці Trimble. Фермери його поважають за простоту у користуванні, надійність та невелику ціну.

Тим не менш, час йде, все змінюється і Trimble ez-guide 250, який почали випускати ще в 2008 році, морально застарів та йде на заслужений відпочинок. У 2021 році модель повністю знято з виробництва, а з 2022 також з сервісної та технічної підтримки. Цю інформацію вже підтвердили офіційні дилери Trimble в Україні. Власникам, які зараз використовують Trimble ez-guide 250, не варто очікувати на оновлення програмного забезпечення, офіційну технічну підтримку та прийдеться в ремонті «викручуватися» не новими деталями.

Які на сьогодні існують альтернативи ez-guide 250

Звісно, частина власників – прихильників бренду зробить апгрейд на нові моделі «трімблів», наприклад, на наступний в лінійці GFX 350. Такий перехід можуть дозволити собі не всі, а лише ті, у кого дозволяють фінансові можливості. На сьогодні актуальна модельна лінійка агронавігаторів від Trimble починається з 2300$ за базову комплектацію, а це плюс 800-1000$ порівняно з ez-guide 250.

Інша когорта власників шукає вихід у покупці навігації на трактор від інших відомих закордонних брендів, наприклад Raven, AgLeader, TeeJet. З ними схожа ситуація, всі вони дорожчі, та крім того, мають гіршу підтримку і сервіс в Україні.

Якщо з відомими закордонними брендами зрозуміло, то що ж нам пропонують українські виробники. Чи можна серед них знайти кращу альтернативу легендарному ez-guide 250.

Найкращі альтернативи ez-guide 250 серед українських виробників

Не всі знають, що в Україні є надійні виробники курсовказівників, які вже не перший рік розвивають виробництво вітчизняної агронавігації і, більш того, експортують. Проте, ті аграрії, що вже працюють з ними, навіть не дивляться в сторону іменитих брендів, а просто оновлюють свій пристрій без доплат.

Слід відмітити, що не всі українські виробники «рівні» за якістю, сервісом та функціональними можливостями додатків. Тих, хто крім «заліза» розробляє своє ПЗ – одиниці.

З найбільш відомих – агронавігація Геотрек зі своїм фірмовим додатком geotrack EVO, що повністю задовольняє потреби аграрія в надійній навігації на трактор, комбайн чи будь-яку самохідну сільгосптехніку. Виробник – компанія «Геометр Україна» з офісом у м. Дніпро.

У модельній лінійці компанії є навігація професійного рівня – ГеоТрек Експлорер PLUS з пиловологозахищеним ударостійким дисплеєм, та напівпрофесійна ГеоТрек Лайт зі звичайним 8-ми дюймовим планшетом. При тому, за функціональними можливостями та точністю вони повністю одинакові. Обидві базуються на фірмовому додатку geotrack і GNSS-приймачі GM Smart з точністю 10-15 см на безкоштовному сигналі та можливістю покращення точності до 2 см за рахунок «прошивки» приймача GM Smart до рівня RTK.

Професійна модель ГеоТрек Експлорер PLUS коштує в районі 1400$, що заповнює вакуум у ціновій ніші 250-тих трімблів і складає їм достойну заміну. Слід також відмітити, що ГеоТрек Експлорер PLUS побудований на сучасній Android платформі та підтримує одночасно усі найбільш відомі супутникові системи GPS, Глонасс, Galileo, Beidou, SBAS, QZSS, IRNSS, що дозволяє одночасно «бачити» до 40 супутників. Нагадаємо, що ez-guide 250 підтримував лише GPS, це викликало періодичні проблеми зі стабільністю сигналу, особливо при несприятливих погодних умовах та складному рельєфі.

Крім самого обладнання та ПЗ користувач отримує безкоштовний доступ до онлайн платформи Агропрофіль, в якій можна планувати проведення робіт. Фактично «Геометр» продає не тільки обладнання, а надає «під ключ» повноцінну систему точного землеробства.

На жаль, інші вітчизняні виробники не можуть похвалитися таким набором сервісів. Переважно вони обмежуються виробництвом та продажем «заліза» в напівпрофесійному сегменті. Програмне забезпечення часто використовують безкоштовне від інших розробників, що в перспективі викликає проблеми з оновленнями та сумісністю, а за платформи керування взагалі річ не йде.

Чи варто переплачувати за бренди

У цьому питанні завжди потрібно дотримуватися принципу здорового глузду, а точніше простої арифметики. З однієї частини рівняння – функціональні можливості, точність та надійність навігатора, а з іншої – ціна.

При його вирішенні правильний результат у кожного буде при своїх вихідних даних. У деяких воно зійдеться при купівлі брендового Trimble чи Raven, а у деяких – універсального ГеоТреку.

Проте, практика показує, що у довгостроковій перспективі виграє продукція внутрішнього ринку, яка не так залежна від курсових коливань, розриву ланцюжків постачання та цінової політики відомих брендів.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы