ТОП-3 овочів, на зберіганні яких виграли аграрії

Новости Агротехнологии ТОП-3 овочів, на зберіганні яких виграли аграрії
овочів

Добавлено:


У співвідношенні вирощування-зберігання та вартість-зберігання цього сезону добре показали себе три овочі. Це — гарбуз, буряк та пекінська капуста. На цих видах аграрії виграли.

Про це в коментарі для AgroPortal.ua розповів спеціаліст зі зберігання Павло Булгаков.

За його словами, менше пощастило тим, хто продавав гарбуз до нового року. Вони вклали в логістику, закладку, зберігання, оренду приміщень, однак до січня ціна становила близько 4 грн/кг. Потім вона виросла до 6-6,50 грн. Також він додав, що цього року замовлень зі зберігання гарбуза було багато.

«Дохід на буряку був трішки гіршим: просто його собівартість набагато нижча, ніж у цибулі і моркви, але вже на середині квітня він подорожчав. Пекінська капуста теж стала вигідна, починаючи з нового року. У момент продажу з поля вона вартувала 5-5,50 грн, у кінці грудня — 8-9 грн, однак лише на якісно збережену. А вже у лютому деякі господарства просили за неї 20 грн», — зазначив він.

Загалом для фермерів, які займаються вирощування овочів, сезон був важкий, говорить Булгаков. Спочатку ціни на продаж були не дуже високими. Багато фермерів притримували продукцію, закладали на зберігання. У результаті формувався штучний дефіцит. Наприклад, на цибулю ціна становила 3,50 грн/кг, на моркву — 4-5,50 грн.

«Вони сподівалися, що на лютий-березень вартість буде набагато вищою. Це було видно з чисельних замовлень моїх послуг зі зберігання. Дуже багато сільгоспвиробників намагалися зберегти овочі, навіть не маючи потрібного обладнання», — говорить він.

Продаж з поля не давав заробити дрібним фермерам, розповідає Булгаков. Адже для них, за його словами, собівартість вирощування набагато вища, ніж для тих, хто робить це у великих обсягах. З урахуванням вартості ручної праці ціна була справді достатньо низька. Особливо, якщо порівнювати з минулим роком, коли в березні вартість цибулі становила 18 грн. А зараз це — 2,50.

Морква торік у кінці квітня вартувала 9 грн. Цьогоріч – 4,50. А затрати при цьому ростуть. Не кожна морква, навіть гарно вирощена, з точки зору агротехнологій, може в гарній якості і з дуже високим виходом долежати до квітня.

«Скоро вже розпочнеться новий сезон, а за моїми березневими розрахунками, було ще 40 тис. т цибулі. Тоді, коли споживання мережі і ринку орієнтовно становить 2-2,5 тис. на тиждень. Відповідно на місяць — це 8-10 тис. т», — говорить він.

Тобто, це запаси на чотири місяці, каже експерт. А вже в червні, зазвичай, іде молода рання цибуля, хоча цього року, мабуть, трохи затримається.

«Моркви, за моїми тодішніми підрахунками, було 30 тис. т, тоді як споживання її – в два рази менше, ніж цибулі. Це дуже великий надлишок. Я знаю кілька господарств, які повністю відмовляться від овочів», — сказав він.

Складнощі під час зберігання овочів у цьому сезоні були, але — не глобальні

«Для цибулі вони полягали в тому, що вона була дрібнувата. У моркві спостерігався низький вміст сухих речовин. А чим їх менше, тим гірша якість і коротший термін зберігання. Гарбуз псувався у січні через неправильне прибирання, потрапляння вологи й роси восени, а також, в деяких господарствах, через не дотримання технології зберігання. Взимку він почав вкриватися плямами», — зазначив Булгаков.

За його словами, ще вдалося долежати на зберіганні до квітня кореню петрушки, пекінці, білокачанній капусті, моркві, цибулі, селері. Часник лише нещодавно закінчився, додав він.

Новости: Агротехнологии

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы