
Опубліковано:
Прогноз ФАО щодо світового виробництва зернових у 2023 році був переглянутий у бік зниження на 4 млн тонн. Але сумарний обсяг може виявитися на 0,9 відсотка вищим порівняно з рівнем попереднього сезону та становити 2 815 млн тонн, що відповідає рекордному показнику 2021 року. Не останню роль в таких очікуваннях відіграє хороший урожай пшениці та кукурудзи в Україні.
Основна частина коригування у бік зниження цього місяця пов’язана зі зниженням прогнозу світового виробництва пшениці в порівнянні з даними липневого прогнозу на 2,2 млн. тонн до 781,1 млн. тонн. Таким чином, очікується, що світовий обсяг виробництва пшениці скоротиться на 2,6 відсотка порівняно з рівнем минулого року, що стане другим за величиною обсягом виробництва за всю історію спостережень.
Найбільш значущим фактором зниження прогнозу є зменшення порівняно з більш ранніми прогнозами обсягів виробництва в Канаді та Європейському союзі через посушливі погодні умови, що призвели до зниження врожаїв. У зв’язку з погіршенням видів на врожай через зливи в ряді ключових виробничих регіонів Китаю прогноз щодо обсягу виробництва пшениці в цій країні був також знижений, хоча й меншою мірою. Це зниження було частково компенсовано підвищенням прогнозних обсягів виробництва у Сполучених Штатах Америки, де, відповідно до нових даних, площі під ярою пшеницею перевищили раніше прогнозовані показники, а також в Індії та в Україні.
Прогноз ФАО з виробництва фуражних зернових у світі в 2023 році був знижений на 1,3 млн. тонн порівняно з його липневим значенням і на даний час становить 1 511 млн. тонн, що, як і раніше, на 2,7 відсотка перевищує рівень минулого року; зниження цього місяця обумовлено в основному скороченням врожаїв ячменю та вівса.
Таке скорочення частково компенсується збільшенням прогнозу світового виробництва кукурудзи на 3,6 млн тонн, який, як передбачається, досягне рекордного рівня 1 215 млн тонн. Така підвищувальна тенденція пов’язана з багатшим, ніж очікувалося, врожаєм кукурудзи в Бразилії та в Україні, що дозволяє компенсувати зниження прогнозу щодо обсягу виробництва кукурудзи в США та ЄС.
Раніше повідомлялося, що у серпні середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО склало 121,4 пункти, що на 2,6 пункти нижче за показник липня і на цілих 38,3 пункти нижче за максимальні рівні, що були досягнуті у березні 2022 року. Зафіксоване зниження обумовлено падінням значення індексів цін на молочну продукцію, олії, м’ясо та зернові на тлі помірного зростання індексу цін на цукор.