Як отримати $15,5 млнна підтримку малого агробізнесу Західної України

Новости Украина Як отримати $15,5 млнна підтримку малого агробізнесу Західної України

Добавлено:


24 січня Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) за участі Міністерства аграрної політики та продовольства України провели навчальний семінар «Грантова підтримка для мікро- та малих виробників аграрної продукції». Потенційні отримувачі грантів ознайомилися з інформацією про програму грантової підтримки та розібрали етапи підготовки бізнес-планів. Про це повідомляють на Урядовому порталі.

Захід був організований для малих виробників в секторі аквакультури Львівщини у рамках проекту ФАО «Комплексне, конкурентоспроможне та економічно раціональне створення ланцюжків доданої вартості у сільському, рибному та лісовому господарствах» за фінансування ЄС.

Про надзвичайну важливість підтримки малого агробізнесу  наголосив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня. Адже саме дрібні виробники забезпечують своєю продукцією локальні ринки та здійснюють свій вклад в продовольчу безпеку країни. «Наше завдання – створити передумови для розвитку саме малого та середнього бізнесу у сфері агрокультури, і не як сировинної бази, а генерувати український харчовий продукт високої якості», – наголосив представник профільного міністерства, зазначивши, що вже сьогодні ми повинні думати про повоєнну відбудову країни.

Під час семінару агровиробники мали змогу ознайомитися з детальною інформацією про програму грантової підтримки, всі етапи підготовки бізнес-планів, реєстрацію в Державному аграрному реєстрі (ДАР) та заповнення заявки для отримання грантів.

Нагадується, що сільські домогосподарства, дрібні фермери та малі с/г підприємства отримають допомогу у рамках проекту на загальну суму 15,5 млн доларів США, який реалізується ФАО при фінансовому забезпеченні ЄС.

Програма спрямована на підтримку виробників у Львівській, Івано-Франківській, Закарпатській та частині Чернівецької областей через надання відповідних грантів для інвестицій на рівні фермерських господарств та ланцюжків доданої вартості, а також  надання дорадчих послуг/консультацій. Проект інвестиційної підтримки буде здійснюватися через ДАР, гранти будуть надаватися в наступних ланцюжках доданої вартості:

Львівська область:

• Ягідництво;

• Овочівництво;

• Аквакультура.

Закарпатська, Івано-Франківська та частина Чернівецької областей:

• Гуцульська овеча бринза, захищене найменування походження (PDO);

• Гуцульська коров’яча бринза, захищене найменування походження (PDO);

• Закарпатський мед, захищене географічне зазначення (PGI);

• Закарпатське вино.

Гранти у розмірі від 1 000 до 25 000 доларів США надаватимуться в українській гривні за поточним обмінним курсом. Отримувачі допомоги повинні будуть зробити власний внесок для фінансування запропонованої інвестиції.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы