Аграріям потрібні відшкодування ПДВ та презумпція невинуватості

Новости Украина Аграріям потрібні відшкодування ПДВ та презумпція невинуватості

Добавлено:


Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» звернулася до голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева з проханням підтримати законопроєкти, що вирішують нагальні для аграріїв питання, і рекомендувати ВР України прийняти їх в першому читанні та в цілому.

  • Законопроєкт №8387 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення презумпції невинуватості платника податків» передбачає закріплення презумпції невинуватості платника податків у податковому законодавстві, а також встановлення додаткових запобіжників щодо можливого перешкоджання господарській діяльності суб’єкта господарювання контролюючими органами під час проведення виїзних перевірок. Ці зміни є необхідними, оскільки наразі аграрні підприємства, які є сумлінними платниками податків та, які продовжують працювати для підтримки економіки нашої країни, зазнають значного тиску з боку податкових органів, котрі можуть досить вільно втручатися в господарську діяльність платників податків та перешкоджати їй. Такий стан справ підтверджується численними оскарженнями рішень представників податкових органів з боку представників компаній-членів УКАБ.

Окрім цього, законопроєкт №8387 має на меті вирішити проблему із неприйняттям податкових накладних, яка полягає у тому, що податкові накладні суб’єктів господарювання зупиняються на невизначений час і такі суб’єкти господарювання повинні витрачати непропорційні ресурси на оскарження неприйняття накладних.

  • Законопроєкт  №8390 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо прискорення відшкодування ПДВ та відновлення нарахування пені за його несвоєчасне відшкодування», котрий дозволить відновити стандартну процедуру відшкодування ПДВ, прискорити отримання платниками обігових коштів та відновить сплату пені при порушенні строків відшкодування.

Проєкт Закону передбачає:

1) скасувати тимчасову норму щодо ненарахування пені за несвоєчасне відшкодування ПДВ з бюджету. Суми податку, не відшкодовані платникам протягом визначеного цим кодексом строку, вважатимуться заборгованістю бюджету з відшкодування ПДВ. На суму такої заборгованості нараховується пеня на рівні 120 відсотків облікової ставки НБУ, встановленої на момент виникнення пені, протягом строку її дії, включаючи день погашення;

2) скасувати тимчасову норму щодо збільшених строків проведення документальних позапланових перевірок для підтвердження бюджетного відшкодування ПДВ. Термін проведення таких перевірок складатиме 30 календарних днів, що настають після закінчення граничного терміну проведення камеральної перевірки відповідної декларації або уточнюючого розрахунку.

Раніше повідомлялося, що Всеукраїнська Аграрна рада у складі коаліції Української Ради Бізнесу (УРБ), до якої входять 104 бізнес-асоціації різних галузей економіки, звернулися до президента Володимира Зеленського щодо підвищення ефективності  протидії корупції.

Однією з актуальних проблем є закритий від громадськості та бізнесу Реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість (далі – Реєстр відшкодування ПДВ). Як зазначено у зверненні, такий підхід блокує можливість громадського контролю за відшкодуванням ПДВ та робить діяльність податкових органів непрозорою, створює плідний ґрунт для розквіту корупції та порушень законодавства. ВАР просить владу посприяти поновленню Мінфіном функціонування Реєстру в повному обсязі та відповідно до вимог чинного законодавства, яке гарантує оприлюднення всієї вказаної у податковому кодексі інформації.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы