Спека в Америці стимулює світові ціни на кукурудзу

Новини Украина Спека в Америці стимулює світові ціни на кукурудзу

Опубліковано:


Ціни на кукурудзу залишаються під тиском активної сівби у США та початку збирання другого урожаю в Бразилії, проте їх підтримують прогнози сильної спеки у США в наступні 7-10 днів. Про це йдеться в повідомленні Graintrade.

За даними NASS USDA, у США станом на 21 травня кукурудзою засіяно 81% запланованих площ (69% торік та 75% в середньому за 5 років). Фермери завершать сівбу в оптимальні терміни, що збільшить потенціал урожаю, проте прогнозована на наступні два тижні на більшій частині кукурудзяного поясу США спека може змінити ситуацію.

З огляду на погодні фактори, на біржі в Чикаго липневі ф’ючерси на кукурудзу виросли на 1,1% до 227,4 $/т (+4% з початку тижня),а грудневі – на 1,5% до 203,4 $/т (+3,5%) на прогнозах наближення спеки. 

Щодо України, то, попри відновлення заходу судів до портів Одеса та Чорноморськ, трейдери поки не активізували закупівлі. Ціни попиту на кукурудзу з доставкою в порти Дунаю залишаються на рівні 185 $/т, але обсяги поставок зменшилися, оскільки виробники продали основні запаси.

Водночас фермери прискорили сівбу кукурудзи і на 18 травня засіяли вже 3,266 млн га (4,3 млн га торік та 5,47 млн га у 2021 р на цю дату). Проте підвищення температури до 25-26 оС на тлі відсутності опадів в наступні два тижні може призвести до скорочення площ сівби.

Скороченню площ сприяє і те, що цьогорічна ціна кукурудзи та ускладнена дорога логістика роблять вирощування цієї культури економічно недоцільним для багатьох господарств. навіть великі холдинги більшу ставку роблять на вирощування олійних тощо.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы