Скільки зерна вже зібрали у новому сезоні?

Новости Украина Скільки зерна вже зібрали у новому сезоні?
зерна

Добавлено:


На даний момент в Україні намолочено вже майже 24 мільйони тон зерна нового врожаю на площі 6,8 млн гектарів. Це переважно ранні зернові, ріпак, а також горох та нішеві культури.


Абсолютне перше місце за валовим збором посідає пшениця, якої намолочено майже 17 мільйонів тон. За нею іде ячмінь – 6 мільйонів тон, ріпак – 2,6 млн т., горох – 549 тис. т, а також жито та овес, яких зібрано понад 40 та 20 тис. тон відповідно.

Слід наголосити, що наразі врожай зібрано приблизно на 70% площі під цими культурами. Відповідно, можна прогнозувати суттєве зростання цих валового збору зерна.

Однак внаслідок погодних факторів середня врожайність поки що не вражає. Пшениця – 37,6 ц\га, ячмінь – 32,5 ц/га, горох – 22,7 ц/га та майже 24 ц/га – ріпаку.

При цьому рекордсменом за врожайністю озимої пшениці зі значним відривом стала Тернопільська область, де в середньому із гектара збирають 6,5 тон зерна. Далі в діапазоні від 5,7 до 5,25 т/га ідуть Хмельницька, Черкаська, Вінницька та Київська області.

Втім, незважаючи на складні погодні умови цього року, можна стверджувати, що більшість наших агровиробників навчилися протистояти природнім стресовим факторам, напрацьовуючи відповідні ефективні технології.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы