Скільки зерна вже зібрали у новому сезоні?

24 июля 2019 г.
Агроновости Украина Скільки зерна вже зібрали у новому сезоні?

На даний момент в Україні намолочено вже майже 24 мільйони тон зерна нового врожаю на площі 6,8 млн гектарів. Це переважно ранні зернові, ріпак, а також горох та нішеві культури.


Абсолютне перше місце за валовим збором посідає пшениця, якої намолочено майже 17 мільйонів тон. За нею іде ячмінь – 6 мільйонів тон, ріпак – 2,6 млн т., горох – 549 тис. т, а також жито та овес, яких зібрано понад 40 та 20 тис. тон відповідно.

Слід наголосити, що наразі врожай зібрано приблизно на 70% площі під цими культурами. Відповідно, можна прогнозувати суттєве зростання цих валового збору зерна.

Однак внаслідок погодних факторів середня врожайність поки що не вражає. Пшениця – 37,6 ц\га, ячмінь – 32,5 ц/га, горох – 22,7 ц/га та майже 24 ц/га – ріпаку.

При цьому рекордсменом за врожайністю озимої пшениці зі значним відривом стала Тернопільська область, де в середньому із гектара збирають 6,5 тон зерна. Далі в діапазоні від 5,7 до 5,25 т/га ідуть Хмельницька, Черкаська, Вінницька та Київська області.

Втім, незважаючи на складні погодні умови цього року, можна стверджувати, що більшість наших агровиробників навчилися протистояти природнім стресовим факторам, напрацьовуючи відповідні ефективні технології.