
Опубліковано:
Попит на сир і далі послаблюється, але сировари намагаються утримувати високими обсяги виробництва та надавати масові знижки. Про це повідомляє ІНФАГРО.
Зниження попиту обумовлене більше сезонністю, ніж ціновим фактором, адже зараз майже в усіх мережах споживач вже може підібрати для себе продукт чи то вітчизняний, чи європейського походження з ціновою знижкою 20-25%.
Отже заробітки сироварів уже далекі від тих, що були ще на початку весни. Експорт, у всякому разі у деякі країни, став вигідніший за реалізацію на внутрішньому ринку, чого давно не було. Зважаючи на прибутковість зовнішньої торгівлі, виробники намагаються збільшувати експортні продажі.
Маркетингова політика масових цінових знижок уберегла вітчизняних сироварів від посилення конкуренції з європейськими сирами. Це дуже своєчасне рішення, було воно свідомим чи ні. Імпорт збільшуватися перестав. У травні навіть спостерігалося зменшення закупок, але розраховувати на подальше суттєве скорочення імпорту сиру все ж таки не варто.
Раніше повідомлялося, що у травні експорт 0,7 тис. т сирів приніс українським виробникам $3,2 млн. Найбільшими покупцями у січні-травні 2023 року були Казахстан (55,7%), Молдова (25,4%), Йорданія (3,9%).
Але при цьому Україна імпортує сирів учетверо більше, ніж експортує. Основні поставники Польща (43,2%), Німеччина (21,5%), Нідерланди (8,8%).