Розвідка США попереджає про підрив продовольчої безпеки 

Новини Украина Розвідка США попереджає про підрив продовольчої безпеки 

Опубліковано:


Вторгнення РФ в Україну спричинило глибокі перебої у глобальному постачанні продовольства, підвищивши ціни та збільшивши ризик продовольчої безпеки в бідних країнах Близького Сходу та Північної Африки. Про це, як пише “Європейська правда“, йдеться в нерозсекреченому звіті американської розвідки, оприлюдненому Конгресом США.

У звіті стверджується, що прямі та непрямі наслідки війни “стали основними чинниками одного з найбільш руйнівних періодів за останні десятиліття для глобальної продовольчої безпеки” значною мірою через те, що Україна і РФ були одними з найбільших світових довоєнних експортерів зерна та іншої сільськогосподарської продукції.

Американська розвідка зазначає, що майбутня траєкторія світових цін на продовольство, ймовірно, буде частково залежати від того, що станеться з Чорноморською зерновою ініціативою, яку Росія припинила в липні.

Крім того, констатується у звіті, на світові ціни на продовольство також вплине те, яку площу Україна зможе обробити в умовах війни, а також вартість і доступність добрив.

“Поєднання високих внутрішніх цін на продовольство та історичних рівнів суверенного боргу в багатьох країнах – значною мірою спричинене витратами та наслідками рецесії від пандемії COVID-19 – послабило здатність країн реагувати на підвищені ризики продовольчої безпеки”, – йдеться у звіті.

“Ці фактори, ймовірно, підірвуть здатність багатьох бідних країн забезпечувати достатню кількість доступного продовольства для свого населення до кінця року”, – стверджує розвідка США. 

Раніше заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Денис Башлик наголосив, що повномасштабне вторгнення показало яку роль Україна грає у забезпеченні продовольчої безпеки усього світу. «Останні атаки рф на портову інфраструктуру в Одесі та інших українських портах – мають пряме відображення на соціальній і політичній стабільності, світових продовольчих цінах, що безпосередньо впливає на продовольчу безпеку. І що не дивно, якщо проаналізувати факти, найбільше від цього страждають країни Глобального Півдня», – відзначив Денис Башлик.

Як повідомив зі свого боку керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, лише в Африці 32 держави залежать від експорту українського зерна. Тому Україна готова продовжувати ініціативу Grain from Ukraine, що передбачає постачання зернових найбільш уразливим країнам Африканського континенту, але росія заблокувала постачання продовольства з Чорноморського регіону до інших країн, а також руйнує своїми ракетними атаками українські зернові термінали та портову інфраструктуру й таким чином використовує зброю для шантажу інших держав можливою продовольчою кризою. 

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы