
Опубліковано:
Збереження та збільшення чисельності водних біоресурсів, спрямованість на Європейський зелений курс та перезапуск галузі рибного господарства. Це одні з основних цілей Стратегії розвитку галузі рибного господарства України на період до 2030 року, яку схвалив Кабмін. Також затверджено операційний план заходів з її реалізації у 2023—2025 роках, про що повідомляють в Мінагрополітики.
Стратегія передбачає створення умов для ефективного управління рибальством. Зокрема, сприяння відновленню зруйнованого майна та інфраструктури суб’єктів галузі, пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації проти України.
Серед стратегічних цілей документа розвиток рибальства, аквакультури, рекреаційного рибальства, науки та освіти в цій галузі. Також передбачається вирішення недосконалості процедури отримання документів дозвільного характеру, відсутності системи простежуваності тощо.
Крім того, у Стратегії враховано євроінтеграційні процеси. Йдеться про розширення регіонального співробітництва в рамках Спільного морського порядку денного для Чорного моря, розвиток співробітництва з іншими міжнародними регіональними рибогосподарськими організаціями.
Відтак запланована імплементація актів ЄС для гармонізації законодавства з ціллю подальшого вступу України в Євросоюз.
Загалом же мета розроблення цієї Стратегії – забезпечення сталого розвитку галузі рибного господарства України в умовах зміни клімату, збереження природних запасів водних біоресурсів, зменшення імпортозалежності галузі, дерегуляція ведення господарської діяльності та цифровізіція, а також створення умов для інвестиційного розвитку тощо.
Раніше наукова спільнота визначала такі пріоритетні завдання рибної промисловості України: стрімке покращення виробництва; підвищення продуктивності виробництва; впровадження світових технологій, поліпшення якості продукції та впровадження селекційних досягнень.