Реєстрацію земельних ділянок зробили прозорішою

Новости Украина Реєстрацію земельних ділянок зробили прозорішою
ділянок

Добавлено:


Безкоштовна функція перевірки обмінних XML-файлів, необхідних для реєстрації земельних ділянок, запрацювала в Україні.

Про це повідомив прем’єр-міністр Олексій Гончарук у своєму Telegram-каналі.

«Рівень відмов у реєстрації скоротиться до 4%», — повідомив він.

Обмінний XML-файл — це електронний документ, на основі якого вносяться відомості в систему Державного земельного кадастру, він формується та підписується електронним цифровим підписом сертифікованого інженера-землевпорядника.

«Відтепер, якщо ви подаєте документи для реєстрації земельної ділянки, ваш файл може бути автоматично перевірений програмою і ви отримаєте зворотний зв’язок із переліком помилок, яких ви припустилися. Раніше люди могли місяцями не отримувати відповіді, а в разі зворотного зв’язку їм не повідомлялося про те, яку саме помилку в файлі вони допустили», — пояснив прем’єр.

Крім того, при подачі електронної заяви на державну реєстрацію земельної ділянки передбачена можливість зробити посилання на протокол перевірки обмінного файлу. Також є можливість за QR-кодом перевірити валідність файлу.

«Це ще один крок до прозорої роботи Держгеокадастру та усунення корупційних ризиків. Разом із відкритими на початку року координатами, що дозволили, до речі, ліквідувати тіньовий ринок з річним оборотом в 250 млн грн, — відмови в реєстрації земельної ділянки за вигаданими причинами підуть у минуле», — підсумував він.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы