Пшеничний вимір: падіння експорту та зміна географії поставок

Новости Украина Пшеничний вимір: падіння експорту та зміна географії поставок

Добавлено:


З початку 2022/23 МР станом на 20 січня Україна експортувала 9 млн т пшениці, Це на 45% менше показника за аналогічний період минулого року. Про це говориться у повідомленні УКАБ.

Серед факторів, які найбільше вплинули на суттєве падіння експортованих обсягів пшениці, відзначають:

  • Зменшення обсягів виробництва культури в 2022/23 року – як через окупацію частини територій України, так і зниження врожайності. Як наслідок, в минулому  році зібрано на 37% в порівнянні 2021 роком – сумарно 20,2 млн т пшениці 
  • Логістичні складнощі внаслідок часткової блокаду українських морських портів, неповноцінну роботу «зернового коридору», недостатньо високу пропускну здатність альтернативних експортних маршрутів.

В повідомленні зазначається, що зміни в логістиці істотну вплинули на географію поставок.  Якщо до початку війни основними країнами-імпортерами української пшениці були Індонезія, Єгипет та Туреччина, то наразі на чільні позиції виходять, зокрема, Румунія та Іспанія. А Туреччина відіграє ще більш активну роль, зокрема, в роботі зернового коридору.

Підкреслюється, що Україна все ще має суттєвий експортний потенціал пшениці.  Зокрема, є значні перехідні залишки з минулого маркетингового року при достатніх запасах й для внутрішнього споживання. Однак, ціна на пшеницю на українському ринку все ще залишається низькою. І це негативно позначається на фінансових можливостях агровиробників та забезпеченні їх діяльності.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы