
Опубліковано:
Світовий ринок пшениці залишається під тиском значної пропозиції, але трейдерів все більше турбують прогнози виробництва у новому сезоні. І вони досить невтішні, з огляду стан посівів Америці та зменшення посівних площ в Україні, що підтримує біржові котирування. Про це повідомляють аналітики Graintrade.
На фоні очікуваного зменшення урожаю в Україні та рф експерти спостерігають за станом посівів та оцінками виробництва у США та ЄС. Ці країни, що є основними світовими експортерами пшениці, визначатимуть в наступному сезоні динаміку світових цін.
NASS USDA оприлюднив перший щотижневий звіт про стан посівів і прогноз урожаю на 2023 р. Лише приблизно 28% посівів озимої пшениці у США знаходяться у доброму або відмінному стані, тоді як торік таких було 30%. Посуха, що панує з серпня на Південних рівнинах продовжує погіршувати перспективи урожаю.
Водночас, Єврокомісія оприлюднила перші прогнози виробництва в ЄС у 2023/24 МР. Очікується, що у порівнянні з попереднім сезоном виробництво м’якої пшениці виросте з 126 до 130,9 млн т, але зросте внутрішнє споживання.
Згідно з оновленим прогнозом асоціації «Український клуб аграрного бізнесі», площі сівби зернових у 2023 р складуть 9,6 млн га, з них пшениці – 4,3 млн га, а виробництво зернових – 39,6 млн т, зокрема пшениці – 15,8 млн т. Якщо Україна не активізує експорт пшениці старого урожаю, то перехідні запаси дозволять прискорити поставки в новому сезоні, особливо з огляду на погіршення світового балансу та можливе зростання цін.
За даними Мінагрополітики, Україна у березні експортувала 5,34 млн т зернових, що на 150 тис т перевищило показник лютого 2023 р та стало найбільшим місячним обсягом експорту за з початку війни в лютому 2022 р. Але основною експортною позицією у березні, як і раніше, була кукурудза. Натомість, експорт пшениці у березні знизився у порівнянні з лютим до 1,55 млн т. Втім, експерти очікують, що в наступні три місяці Україна може експортувати ще 3-4 млн т пшениці.