Проблема не у зберіганні, а в експорті нового врожаю

Новини Украина Проблема не у зберіганні, а в експорті нового врожаю

Опубліковано:


В Україні по окремим культурам врожайність буде вища за минулорічну, але валовий збір зменшиться на 5-6 млн тонн. Гострої проблеми зі зберіганням врожаю не прогнозується, а ключове питання – це змога експортувати агропродукцію. Про це під час телемарафону  заявив заступник голови ВАР Денис Марчук.

  • Відбувається друга посівна і збиральна кампанія в умовах повномасштабного вторгнення країни-агресора росії. Звичайно, в цих умовах говорити про показники, які ми мали станом на 2021 рік, не доводиться. Наразі вся Україна приступила до збирання зернових культур. На сьогодні намолочено більше 2 млн тонн зерна, що є непоганим стартом. По окремим культурам  показники врожайності будуть кращі за минулорічні, але в цілому врожай у 2023 році буде значно менший в порівнянні з 2022 роком, приблизно на 5-6 млн тонн. Нагадаю,  що 2022 році  вдалося зібрати більше 70 млн тонн зернових та олійних, в 2023 врожай буде в межах  66-68 млн тонн.

Найбільш гострим залишається питання експорту української агропродукції, на чому наголосив заступник голови ВАР.

  • Зібраного врожаю буде достатньо для забезпечення продовольчої безпеки всередині країни і здійснення експортного потенціалу. На внутрішні потреби потрібно 18 млн тонн, решта спрямовується на експорт. Питання зберігання зерна не буде стояти так гостро, як минулого року. З врахуванням зменшення валового збору, потужностей зі зберігання повинно вистачити. Ключовим питанням залишається реалізація агропродукції, для чого потрібний безпечний рух кораблів Чорним морем та розвиток Шляхів солідарності через ЄС.

Нагадаємо, що у 22-х областях України триває збирання ранніх зернових та зернобобових культур. По даним Мінагрополітики, збір проведено на площі 643,8 тис. га при врожайності 33,6 ц/га, намолочено понад 2 млн 160 тис. тонн зерна нового врожаю в т. ч.:

    ячменю обмолочено 352,4 тис. га (врожайність — 38,4 ц/га), зібрано 1352 тис. тонн;

    пшениці обмолочено 211,8 тис. га, (врожайність —33,7 ц/га), зібрано 714,6 тис. тонн;

    гороху обмолочено 44,99 тис. га (врожайність — 20,8 ц/га), зібрано 93,7 тис. тонн.

Крім того, 12 областей розпочали збирання озимого ріпаку, якого обмолочено на площі 158 тис. га. Зібрано 329,5 тис. тонн насіння при урожайності 20,8 ц/га. 

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы