
Опубліковано:
В інформаційному агентстві “Укрінформ” відбулася презентація нової грантової програми страхування врожаю, яка розширить доступ до кредитів для мікро-, малого та середнього агробізнесу. Про це йдеться в повідомленні Мінагрополітики.
За словами Маркіяна Дмитрасевича, заступника Міністра агрополітики, доступ малого та середнього агробізнесу до банківських кредитів обмежений з низки причин. Тому нова грантова програма поряд з іншими урядовими та неурядовими програмами підтримки дуже важлива для аграріїв, які з початку повномасштабного вторгнення опинилися в скрутних умовах.
«Програма агрострахування майбутнього врожаю відкриє доступ до фінансування для малих і середніх агровиробників. Загалом всі програми з підтримки сільгоспідприємців мають одну мету – надати можливість аграріям в умовах війни отримати необхідне фінансування, щоб у наступні роки можна було сіяти і збирати врожай», – зазначив Маркіян Дмитрасевич.
Очікується, що програма дозволить надати агросектору близько 572 млн грн додаткового фінансування протягом сезону 2023 року, використовуючи страхування майбутнього врожаю як інструмент зниження кредитного ризику.
Близько 220 клієнтів з числа сільськогосподарських виробників зможуть отримати дофінансування із середньою сумою кредиту 2,6 млн грн на поповнення обігових коштів. Фермери зможуть мінімізувати ризики завдяки страхуванню врожаю.
Програма здійснюватиметься страховою компанією UNIVERSALNA, ПриватБанком за підтримки проєкту USAID “Реформування фінансового сектору” і дозволить використовувати страхування як додатковий інструмент зниження ризику втрати врожаю для агровиробників та кредитного ризику для банків.
“Новий механізм фінансування забезпечить аграріїв обіговими коштами, яких їм дуже не вистачає для продовження та розширення діяльності в умовах війни. Ми також очікуємо, що цe сприятиме збільшенню числа інновацій у фінансових послугах та інструментах для ММСП. Ми вважаємо, що цей пілотний проект має великий потенціал для масштабування за рахунок страхування майбутнього врожаю”, – підкреслив Роберт Бонд, керівник Проєкту USAID “Реформування фінансового сектору”.