
Опубліковано:
В західних регіонах України активно розвивається експортна інфраструктура. Зокрема, це стосується Волині, де вже суттєво зросли поставки зерна за кордон. Про це йдеться у повідомленні Volynpost.
Голова Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду на виїзному засіданні «Логістичні шляхи експорту вітчизняної аграрної продукції суходолом в умовах воєнного стану» наголосив, що експортери й бізнес шукають шляхи доправляння збіжжя за кордон.
«Ті регіони, які до цього експортували мінімум, зараз експортують великі об’єми, а це значне навантаження на інфраструктуру, на дороги, логістику, на митницю та прикордонну службу. Ми також покладали великі надії на залізничні маршрути, однак зіштовхнулись із проблемою в різниці ширини колій, а також із браком перевалочних пунктів в областях біля кордонів України з нашими сусідами. Ми не були до цього готові, але бізнес швидко пристосувався. Станом на сьогодні на Тернопільщині, Львівщині і на Волині уже будуються термінали, щоб ми максимально швидко реагувати на нинішні виклики», – підкреслив голова парламентського комітету.
Парламентар також наголосив на важливості будівництва сухопутних портів: «Два сухих порти нині додатково будуються у Волинській області. Їх річна пропускна спроможність буде становити понад 3 млн тонн. До цього з Волині експортувалось від 110 до 115 тисяч тонн зерна. За минулий маркетинговий рік було вже експортовано понад 1,5 млн, а потужності вже на 3,5 млн».
Голова Волиньради Григорій Недопад висловив вдячність потужним волинським аграріям, завдяки яким в регіоні власне й розвивається логістика сухих портів. Він також озвучив проблему, вирішення якої потребує спільних зусиль.
«Сподіваюсь, що разом із народними депутатами на політичному рівні нам вдасться вирішити питання функціонування польської залізничної ширококолійної металургійної гілки LHS, протяжністю 400 км. Це широка колія, яка пролягає аж до міста Катовіце. На жаль, поки нам не дають можливості по цій гілці працювати. Але саме вона дасть додаткові можливості будувати перевалочні пункти і сухі порти на території Республіки Польща, адже це значною мірою сприятиме збільшенню пропускних потужностей через Волинську, Львівську та Закарпатську області, щоб швидше вивозити і переправляти нашу зернову продукцію на територію Європейських країн та цілого світу», – підкреслив посадовець.
Раніше перший заступник Міністра агрополітики Тарас Висоцький заявив, що профільне Міністерство та Уряд звернулися до Єврокомісії щодо компенсації вартості логістики українським фермерам у перерахунку 30 євро на одну тонну (загальна сума компенсації може становити 1 млрд євро). По його словам, надання таких субсидій, які платитимуть тільки при доставці продукції в дальні європейські порти, покращить експорт, у тому числі, позитивно вплине на транзит через Польщу, Угорщину, Словаччину та Болгарію.