
Опубліковано:
Згідно існуючим правилам, коли Україна вступить до Євросоюзу, вона має отримувати найбільші дотації. Але така перспектива спонукає змінювати принципи аграрної політики об’єднання. Таку думку висловив фахівець університету “Київська школа економіки” Олег Нів’євський.
«Якщо аграрна політика ЄС не зміниться, то Україна отримуватиме найбільшу підтримку серед інших країн. На графіку актуальні дані 2022року для країн ЄС (Франція, Іспанія та Німеччина – лідери), а для України – розрахункові (мова лише про бюджет ЄС). Я думаю потенційне членство України буде спонукати змінювати аграрну політику ЄС», – підкреслив фахівець KSE.
Раніше експерти звертали увагу на публікацію Financial Times, у якій йдеться, що у разі членства в ЄС Україна могла б претендувати на 186 млрд євро з європейського бюджету впродовж семи років.
А загальну вартість приєднання дев’яти можливих нових членів В ЄС оцінюють у майже 258 млрд євро. Щоб все це профінансувати, Брюсселю доведеться урізати п’яту частину видатків на субсидії фермерам нинішніх країн-членів.
Усі країни-члени будуть повинні платити більше, а отримувати менше із європейського бюджету. Багато країн, які нині є переважно отримувачами коштів, стануть донорами.