Пост-реліз IV Національний день саду

Новини Интересно Пост-реліз IV Національний день саду

Опубліковано:


IV Національний День Саду зібрав рекордну кількість учасників

1 червня, на базі корпорації «АГРОПРОДСЕРВІС», що в селі Настасів Тернопільської області, відбувся IV Національний День Саду, ключова подія для садівничої галузі України. Організатором заходу виступили Всеукраїнська Аграрна Рада (ВАР) та компанія «Дикун» за підтримки Ради з питань експорту продовольства (UFEB).

Захід урочисто відкрили голова ВАР Андрій Дикун і директор «АГРОПРОДСЕРВІС» Іван Чайківський.

У ході відкриття Андрій Дикун наголосив, що цьогорічний захід зібрав рекордну кількість учасників – більше 300 справжніх патріотів, які займаються садівництвом, незважаючи на всі виклики сьогодення. Голова ВАР закликав присутніх і надалі об’єднувати свої зусилля для розвитку агросектору та відстоювання своїх інтересів.

«Депутати не знають, яка ситуація в селах, вони не знають про вашу роботу в регіонах, про ваші соціальні проекти, скільки мільйонів гривень ви сплачуєте податків. Вони не розуміють, що своїм ринком землі можуть зупинити всю країну. Якщо ми все життя пропрацювали в агросекторі й хочемо залишити після себе щось нашим дітям, у нас повинна бути активна позиція. Сьогодні ми повинні одностайно особисто доносити свою думку до урядовців і депутатів», – наголосив Андрій Дикун.

Іван Чайківський підкреслив: «Ми стоїмо на порозі вибору. Я хотів би закликати вас всіх, щоб ми разом в нашій країні об’єдналися в одну потужну силу і могли сказати нашій владі «Ні продажу землі в тих кабальних умовах, які пропонуються». Ми, аграрії – за цивілізований ринок, за прозорі правила».

Захід продовжився лекційною частиною двох секцій, де спікери поділилися з учасниками Національного Дня Саду важливою новою інформацією про сучасне садівництво, переробку й експорт фруктів та ягід.

У ході садівничої секції головний агроном ТОВ «Агрофірма «Весна-2011» Євгеній Пилипончик розповів, чому кооперація є найефективнішою бізнес-моделлю для невеликих ягідних господарств.

«Собівартість вирощування гектару ягід в десятки разів вища, ніж зернової групи. З самого початку ми потребували великих капіталовкладень і йшли шляхом залучення великої кількості орендарів до співпраці. Наша мета – зосередити увагу підприємця на вирощування ягід і не відволікати на організаційні проблеми», – зазначив Євгеній Пилипончик.

Він зауважив, що кооперація дозволяє господарствам отримувати одну з найвищих цін на ринку через можливість формувати великі партії й відслідковувати якість. Цього року «Агрофірма «Весна-2011» планує зібрати 800 т ягід, а наступного – вже 1,5 тис. т.

Володимир Воєводін, експерт компанії Syngenta, розказав, що цьогоріч у зв’язку з несприятливими погодними умовами садівники і ягідники України втратили близько 60% врожаю. Зокрема, у Черкаській області загибель зав’язі склала більше 90%, також значно постраждала Київська область.

«Частково врятувати могло тільки агроволокно. Іншого захисту не було. Навіть при його застосуванні верхня квітка замерзла, але нижня залишилася й ті, що пізніше вступають, теж залишилися», – поділився секретом спасіння врожаю експерт.

А з інноваційною лінійкою добрив для садів від компанії ДП «Агроцентр ЄвроХім-Україна» ознайомив начальник відділу зі спеціальних добрив Сергій Машинник.

Іштван Сюч, директор плодорозсадника ДП «Голланд Плант Україна», розповів про перспективи вирощування органічного яблука в Україні. За його словами, угорські колеги вже отримують 25 центів за кг органічного плоду порівняно з 6 центами за кг звичайного.

Директор компанії «Евкаліпт Р» Владислав Разкевич говорив про автоматизацію систем поливів. Він зауважив, що на сьогодні найбільш ефективними системами зрошення є VRI або VRF, які дозволяють економити 15-50% води, 15-25% агрохімії, і відповідно зменшити витрати електроенергії робочого часу.

З інформацією про високоефективні біологічні засоби захисту саду від шкідників виступив директор з розвитку ТД «Ензим-Агро» Віктор Азуркін. Він підкреслив, що в останні роки в Україні значно зростає попит саме на цей вид захисту, який застосовують в тому числі й міжнародні корпорації.

Директор ТОВ «Агропромислова Сучасна Посилена Ізоляція» Іван Пуцак поінформував усіх про холодну ізоляцію інженерних споруд та сучасні технології зберігання продукції.

У рамках заходу також відбулася спеціальна секція «Експорт і переробка», під час якої учасники розглянули основні виклики поставок фруктової та ягідної продукції за кордон.

Після завершення теоретичної частини учасники заходу відвідали садову екскурсію та мали нагоду спостерігати демонстрацію садової техніки в роботі та статиці.

IV Національний День Саду став майданчиком для спілкування та обміну досвідом представників усієї садівничої галузі, досвідчених експертів, науковців та практикуючих консультантів.

Новости: Интересно

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы