Посіви озимої пшениці на окупованих територіях скоротилися на 10%.

Новини Украина Посіви озимої пшениці на окупованих територіях скоротилися на 10%.

Опубліковано:


NASA Harvest (консорціум NASA з питань глобальної продовольчої безпеки та сільського господарства) за підтримки Мінагрополітики зробили оцінки виробництва озимої пшениці. Дані засвідчили подальше скорочення масштабів аграрної діяльності та потенціалу на окупованих територіях України. 

В поточному 2023/2024 маркетинговому сезоні посівні площі під озимою пшеницею на окупованих територіях України скоротилися майже на 10%. При цьому середня урожайність озимої пшениці на понад 20% нижча за показники, що отримали фермери на вільних територіях незалежної Україні. Зазначається, що площі озимої пшениці на окупованих територіях складали 1,64 млн га, середня урожайність склала 3,81 т/га, а виробництво — 6,26 млн т.

“Проект NASA Harvest оцінює виробництво ключових зернових та олійних культур як на підконтрольних, так і на тимчасово окупованих територіях, використовуючи для цього методи на базі супутникових даних. Дослідження допомагає нам зрозуміти реальну ситуацію з посівами та загальний стан виробництва на тимчасово окупованих територіях. Це важливий інструмент, який дозволяє оцінити характер та масштаби аграрної діяльності в умовах окупації,” — прокоментував перший заступник Міністра агрополітики Тарас Висоцький.

Своєю чергою директорка NASA Harvest Інбал Беккер-Решеф відзначила: “Порівнюючи 2023 рік з 2022 роком, ми спостерігаємо суттєве зменшення посівних площ на окупованих територіях, що супроводжується помітним зростанням покинутих орних земель. Хоча гарні погодні умови цього сезону сприяли підвищенню врожайності, наш аналіз також виявив значні площі сільськогосподарських угідь у поганому стані та занедбаність, зосереджені вздовж лінії фронту”.  

Раніше NASA Harvest зазначали, що дані дистанційного спостереження за Землею дозволяють спостерігати, де і скільки пшениці було посаджено, стежити за станом врожаю в міру зростання пшениці й, в кінцевому підсумку, оцінювати кількість очікуваного врожаю пшениці до кінця сезону.

Ця інформація життєво важлива для інформування ринків, де будь-яке несподіване скорочення поставок пшениці в Україні може призвести до зростання цін на продовольство, а також для глобальної продовольчої безпеки, враховуючи, що Україна постачає пшеницю в багато регіонів світу, які не мають продовольчої безпеки. 

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы