
Опубліковано:
Упродовж другої декади листопада агрометеорологічні умови для завершення вегетації озимих культур в Україні складалися цілком задовільно. Про це пише АПК-Інформ з посиланням на звіт Укргідрометеоцентру.
Як уточнюється, в південних областях країни, де період без ефективних дощів тривав понад 2 місяці, в кінці декади пройшли значні дощі (1-2 місячні норми), що сприяло суттєвому поповненню вологозапасів у ґрунті та припиненню тривалої ґрунтової засухи.
«За попередніми розрахунками, в період 14-19 листопада відбувся перехід температури повітря через +5°С у бік зниження, почався період «передзим’я». Такі строки закінчення осені в південних областях і в окремих районах західних областей виявилися близькі до середніх, у північно-східних областях – майже на 3 тижні, на решті території – на 1-2 тижні пізніші середніх багаторічних строків», – вказують фахівці.
Зазначається, що 18-19 листопада майже по всій території країни, за винятком окремих районів південних та західних областей, спостерігався перехід температури повітря через 0°С у бік зниження (на 1,5-2,5 тижні раніше середніх багаторічних строків). Зі зниженням середніх добових температур повітря до показників нижче біологічного нуля, нічних температур – до морозів, активна вегетація озимих культур припинилася.
«Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння (3 см) озимих культур та багаторічних трав в окремих районах північних, Рівненської, Вінницької та Харківської областей знижувалася до мінус 1-3°С, на решті території вона була позитивною. Стан рослин перед входом у зиму переважно добрий», – уточнюється у звіті.
Нагадаємо, станом на другу половину листопада українські аграрії посіяли майже 5,8 млн га озимих культур: зернових – 4 млн 605 тис. га, з яких пшениці – 4 022 тис. га, ячменю – 506 тис. га та жита – 77 тис. га.
Десять областей України вже повністю завершили сівбу озимини. В інших регіонах посівна кампанія також підходить до завершення.