Популярні моделі комбайнів для збирання врожаю

Новини Украина Популярні моделі комбайнів для збирання врожаю
комбайнів

Опубліковано:


Щоб мінімізувати втрати під час збирання зернових і олійних культур, аграрії користуються сучасними комбайнами. Розглянемо передову техніку марок CLAAS, John Deere та New Holland і з’ясуємо технічні можливості топових моделей. Дамо ряд рекомендацій по обслуговуванню і ремонту силового агрегату. Традиційно, в кінці статті підведемо підсумки.


Бренд «Claas»

Комбайни Claas можна відрізнити за фірмовим розфарбуванням.

Виробник налічує кілька моделей, групуючи їх в серії:

  1. Dominator – збиральні машини, розраховані на продуктивність до 300 гектарів. З Dominator почалася, а потім продовжилася успішна історія компанії. Ця машина стала прототипом наступних машин.
  2. Mega – комбайн з гідравлічним приводом. За сезон збору врожаю машина обробляє до 1,5 га території. Це 200-і та 300-і моделі. Відрізняються за типом силового агрегату. На 200-х версіях стоять двигуни «Мерседес-Бенц». 300-і зразки оснащені дизельними установками «Даймлер Крайслер». Зрозуміло, що потужність дизельних моторів не однакова.
  3. Tucano – здатний якісно обслужити зернові посіви на площі до 2 тис. гектар. Використання додаткового навісного обладнання дозволяє збирати рис, ріпак, кукурудзу, сою і горох.
  4. Lexion. Ця техніка вважається продуктивною серед зернозбиральних машин. Для них немає непрохідних ділянок місцевості. Фахівці встановили комбінований варіант колісного і гусеничного ходу.
  5. Jaguar націлений на прибирання кукурудзи. Комбайни оснащені прямоточною системою збирання і подачі качанів Jaguar Green Eye. Багатьом господарникам знаком додатковий подрібнювач «Корн-Крекер».

Бренд «John Deere» 

Зернозбиральні самохідні комбайни представлені серіями.

Серія Т

Сюди входять сучасні сільгоспмашини Т660 і Т670. У них мінімальні втрати зерна при збиранні врожаю. Зерно в процесі обмолоту і вивантаження не пошкоджується. Техніка оснащена приймальною камерою збільшеного розміру, 4-ма ланцюгами і запобіжною муфтою 900 Нм. Дизельний силовий агрегат з турбірованою установкою на 6 циліндрів потужністю 371 к.с.

Серія S

Це флагманська техніка. Ми говоримо про продуктивні роторні автоматичні машини, такі як S760 з силовою установкою 370 к.с., S770 з двигуном 431 к.с., S780 з дизельним мотором 547 к.с. А також S790, оснащений дизелем на 625 к.с.

Серія W

Йдеться про клавішні комбайни 4-х модифікацій. Це W540, W550, W650 і W660. На техніці встановлено дизельні силові агрегати різної потужності: від 275 до 325 к.с.

комбайнів

Комбайни John Deere відрізняються кольором і фірмовим логотипом.

Окремо необхідно виділити жатки 600R, 600F, 600X, 600C. Ці жатки з традиційною шнековою конструкцією здатні забезпечити низьке скошування на високих швидкостях. У серію також входять жатки 700D, 700FD, 700PF з шириною захоплення до 14,5 м.

комбайнів
Необхідно приділити увагу кормозбиральним комбайни John Deere 800-ї серії з різною довжиною зрізу стебла ножами – від 40 до 56 одиниць.

Бренд «New Holland»

Зернозбиральні самохідні агрегати представлені комбайнами серії CX і технікою RC. Перша лінійка представлена СХ 6000 і 5000.

Варто звернути увагу, що техніка серії RC два рази заносили в Книгу рекордів Гіннеса.

Тому вартість машин на вторинному ринку висока. Ціна коливається в межах $100-150 тис. Багато що залежить від року випуску, комплектації техніки та її стану на момент продажу.

комбайнів
На фото: комбайни New Holland в роботі.

Як вибрати зернозбиральну техніку, що потрібно враховувати

Потрібно визначити, що купувати: нову техніку або комбайни, що були в експлуатації. Необхідно звертати увагу на фірму виробника. З’ясувати можливості експлуатації техніки.

Але головним фактором будуть культури, які ростуть в регіоні. Потрібно знати середню врожайність за останні кілька років і прорахувати обсяг майбутніх робіт.

Визначити клас комбайна, який позначається числом від трьох до шести. Врахувати потужність двигуна і ширину жниварки.

Ознайомитися з широким вибором комбайнів для покупки ви можете на спеціалізованому порталі з продажу сільгосптехніки https://autoline.com.ua/-/kombayny–c203, який протягом 15 років допомагає покупцям знайти кращих локальних продавців техніки. Широкий асортимент товару допоможе максимально ефективно зробити легкий вибір важкої техніки.

Ремонт і підготовка техніки

В процесі обслуговування машин потрібно керуватися рекомендаціями виробника:

  1. Контролювати стан запобіжної муфти трансмісійного вала жатки. Її налаштовують на 50 кг/м.
  2. Подбати про верхній вал похилої камери. Налаштування муфти – 60 кг/м.
  3. Барабани повинні бути відрегульовані.
  4. Приділити увагу ущільненням. Вони повинні знаходитися в межах 1-1,5 мм.
  5. Перевірити ріжучі ножі жатки.
  6. Відпрацювавши 50 годин, приділити увагу ременям комбайнів.

Особлива увага приділяється силовому агрегату. Необхідно використовувати рекомендовані виробником масла та мастильні матеріали. Дизельний мотор комбайна повинен стабільно працювати при правильному обслуговуванні близько 80 тис. мотогодин. За сезон ця цифра становить 750 годин. Двигуна повинно вистачити на 10-12 років експлуатації.

На закінчення

Ми розповіли про основних гравців ринку зернозбиральної техніки. Надали ряд рекомендацій по вибору комбайнів, обслуговуванню та ремонту. Дана інформація допоможе вибрати відповідний комбайн для конкретних цілей кожного покупця.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы