
Опубліковано:
Індекс продовольчих цін ФАО зростає на тлі підвищення міжнародних котирувань цукру, м’яса та рису, при цьому ціни на пшеницю, кукурудзу, молочну продукцію та олії знижуються.
Індекс цін на цукор ФАО на 17,6 відсотків перевищив березневе значення та досяг найвищого рівня з жовтня 2011 року. Індекс цін на м’ясо за місяць зріс на 1,3 відсотка. Світові ціни на яловичину також зросли через скорочення пропозиції забійної худоби, насамперед у Сполучених Штатах Америки.
У той самий час ціни інші великі категорії продовольчих товарів, крім рису, продовжили знижуватися. Середнє значення Індексу цін на зернові ФАО з березня скоротилося на 1,7 відсотка, опинившись на 19,8 відсотка нижче за показник за квітень 2022 року. Світові ціни на пшеницю впали на 2,3 відсотка, головним чином через великі обсяги експортної пропозиції з боку Австралії та Російської Федерації.
Світові ціни на кукурудзу знизилися на 3,2 відсотка на тлі сезонного збільшення постачання з Південної Америки, де триває збиральна кампанія. Світові ціни на рис, навпаки, зросли.
«Зростання цін на рис – дуже тривожний знак, у зв’язку з чим вкрай важливо, щоб Чорноморська ініціатива була продовжена, це дозволить не допустити подальших стрибків цін на пшеницю та кукурудзу», – зазначив головний економіст ФАО Максимо Тореро.
Значення Індексу цін на олії ФАО, падіння якого триває п’ятий місяць поспіль, знизилося на 1,3 відсотка. Зокрема, це стосується соєвої, рапсової та соняшникової олії.
Індекс цін на молочну продукцію ФАО впав на 1,7 відсотка внаслідок слабкого імпортного попиту на сухе молоко, що зберігається на світових ринках, і зростаючої експортної пропозиції сиру в Західній Європі.
У новому Зведенні пропозиції зернових та попиту на зернові, яка також була опублікована ФАО скоригувала свій прогноз щодо світового виробництва пшениці на 2023 рік до 785 млн тонн. Він нижчий за показник минулого сезону, що пояснюється скороченням обсягу виробництва в Австралії та РФ.
Що стосується кукурудзи, то в Бразилії очікується рекордний урожай, а в Аргентині обсяг виробництва буде нижчим за середній внаслідок затяжної посухи та періодів сильної спеки. Водночас, сприятливі погодні умови дають гарні види на врожай у Південній Африці.
Також ФАО підвищила свій попередній прогноз щодо світової торгівлі зерновими у 2022/23 рр. до 472 мільйонів тонн, що приблизно на 2,2 відсотка нижче рекордного рівня попереднього сезону. Тим не менше, прогнозується, що світова торгівля пшеницею зросте на 2,3 відсотка.