Понад 6 млн га сільгоспземель в Україні законсервують

Новости Агротехнологии Понад 6 млн га сільгоспземель в Україні законсервують
земель

Добавлено:


В Україні спостерігається значна деградація земель: у першу чергу йдеться про водну ерозію. Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко, повідомляє Інформаційно-аналітичний портал АПК України.

«Сьогодні понад 6 млн га земель сільськогосподарського призначення потребують консервації. Якщо ми не відпрацюємо механізм, ми втратимо велику кількість родючих земель. У нашому законопроекті №2194 він прописаний, і найближчі 3 місяці Кабінет Міністрів України ухвалить відповідну постанову», — сказав Роман Лещенко.

За його словам, відбуватиметься консервація землі на основі аналізу ґрунтів, супутникового моніторингу. Вся інформація відображатиметься на геопорталі відкритих даних.

Також міністр підкреслив, що 2/3 території України фактично розташовані в зоні ризикованого землеробства.

«У боротьбі з глобальними кліматичними змінами Мінагрополітики реагує такими інструментами: точне та бережливе землеробство — для підвищення врожайності та оптимізації використання ресурсів, їх економії; виведення з обігу деградованих земель шляхом їх консервації для відновлення виснажених ґрунтів через механізм залуження, заліснення або ренатуралізації; відновлення зрошувальних систем із метою збереження та раціонального використання запасів вологи в ґрунтах», — зазначив Роман Лещенко.

Новости: Агротехнологии

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы