Польський молочний бізнес наляканий забороною українського імпорту

Новини Украина Польський молочний бізнес наляканий забороною українського імпорту

Опубліковано:


Польська молочна палата (Izba Mleka), найбільша в країні спілка виробників молока, та низка інших галузевих структур закликають владу скасувати обмеження на імпорт української молочної продукції. Про це повідомляє Infagro з посиланням на   польське видання BFM.  

«Ми вимагаємо вилучити ці продукти з-під національного регулювання та звертаємося до єврокомісара Януша Войцеховського, щоб Єврокомісія не включала молоко до переліку [сільськогосподарських товарів], імпорт яких заборонено з України», — Агнешка Малішевська, директорка  Izba Mleka. Про це повідомляє Infagro з посиланням на   польске видання BFM.  

Хоча обмеження на імпорт українського зерна здаються виправданими, щоб запобігти значним збиткам польських фермерів, вони не мають жодного сенсу на молочному ринку.

«Ці заборони приносять нам більше шкоди, ніж користі, і насправді дуже невигідні для нас», — сказала Малішевська, попередивши, що Україна може вдатися до дзеркальних обмежень, і це буде досить болісно для польських виробників молока.  Малішевська нагадала, що Польща експортує в Україну значно більше молочної продукції, ніж імпортує.

У першому кварталі Польща експортувала в Україну молочної продукції на 50 млн доларів.  За той самий період імпорт становив лише 4,8 мільйона доларів США.

Польський фахівець також підкреслила, що жодна з 5 інших країн, які розглядають обмеження експорту української сільськогосподарської продукції, не повідомляла, що молоко та молочні продукти з України загрожують їхнім ринкам, додала вона.

Молочну палату підтримала ще одна польська організація молочного бізнесу – Agreement for Dairy. «З огляду на зниження попиту на молочну продукцію, спричинене, зокрема, інфляцією, польські виробники та переробники молока тепер повинні більше, ніж будь-коли покладатися на експорт молочних продуктів.  Одна із значущих країн у торгівлі молочною продукцією – це Україна», – зазначив у відкритому листі до уряду Гжегож Ганько, голова Agreement for Dairy. По його підрахункам, Україна отримує 17% експорту польського йогурту і 7% сиру.

На підтримку безмитного експорту української продукції до ЄС виступила і Європейська молочна асоціація (EDA). «Як EDA, ми чітко заявили про нашу підтримку продовження підходу Комісії ЄС «нульові квоти, нульові тарифи», коли йдеться про експорт української молочної продукції до ЄС.  Само собою зрозуміло, що ми очікуємо дотримання принципу взаємності в підході, що підтримує торгівлю», — йдеться в заяві асоціації. 

Раніше повідомлялося, що все більше вітчизняних виробників відповідають вимогам європейського законодавства. Сьогодні право на експорт молочної продукції мають 45 операторів українського ринку. Із них 19 отримали таку можливість у 2022 році, а 5 цього року. По словам т. в. о. голови Держпродспоживслужби Ольги Шевченко, такий попит на експорт із боку українських виробників молочної продукції спричинений можливостями європейської логістики. 

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы