
Опубліковано:
Основним постачальником свіжої молочної продукції до України залишається Польща, її частка в загальній структурі імпорту складає 69%. А головним імпортером української молочки традиційно залишається Молдова, про що повідомляють аналітики ІНФАГРО.
З початком літа попит на молоко та окремі кисломолочні продукти – йогурти з наповнювачами, кефір та ряжанку – дещо знизився. При цьому, як завжди в сезон полуниці, зросли продажі сметани, вершків та «білих» йогуртів.
Ціни на свіжі молокопродукти суттєво не змінюються, проте менше акцій практикується у продажах сметани та вершків. Це явище тимчасове, в липні продажі цієї продукції також потрібно буде стимулювати ціновими знижками.
До кінця місяця попит на свіжі молокопродукти ще буде залишатися відносно високим, а далі не виключено його зниження.
Імпорт та експорт свіжих молочних продуктів не збільшується. Традиційно, Польща займає левову частку в поставках молочної продукції в Україну. А щодо експорту, то 88% української продукції минулого місяця було відправлено до Молдови.
Нагадаємо, що 16 червня 2023 року за ініціативи Польської молочної палати відбулася онлайн-зустріч польських та українських організацій молочного сектору. Захід було організовано у зв’язку з опублікованою заявою українського уряду про обмеження доступу на український ринок шляхом посилення додаткових перевірок польських молочних продуктів.
Під час зустрічі було заявлено про готовність до співпраці польського та українського молочного секторів. Одностайно було зазначено, що польська та українська молочна промисловість бажають вести діалог та співпрацювати у сфері торгівлі таким чином, щоб зміцнити позиції обох вітчизняних молочних галузей на міжнародній арені.
Українська сторона зазначила, що польська молочна промисловість може бути для моделлю для української з огляду на успішний розвиток польської галузі в останні кілька десятиліть.