Польща забороняє українське зерно з міркувань солідарності 

Новини Украина Польща забороняє українське зерно з міркувань солідарності 

Опубліковано:


У комюніке за підсумками засідання польського уряду підкреслюється, що заборона на українське зерно залишатиметься в силі до врегулювання відносин у сфері сільського господарства між Польщею та Україною. Про це повідомило Polskieradio.

Уряд Польщі закликає Європейську комісію продовжити заборону на імпорт зерна з України після 15 вересня 2023 року. Якщо цього не станеться, Польща готова запровадити таку заборону на національному рівні в односторонньому порядку.

За словами міністра сільського господарства і розвитку села Роберта Телюса, продовольча безпека Європи є такою ж важливою, як і військова.

«Путін використовує їжу як боєприпаси. Ми не хочемо цього допустити. Ми хочемо, щоб були створені реальні інструменти, коридори солідарності, щоб зерно йшло в країни, де його не вистачає, куди воно йшло до війни», — додав він.

Роберт Телюс додав, що коридори солідарності створюються заради продовольчої безпеки.

 «Перш за все, ми хочемо показати разом з країнами коаліції, що інтереси наших фермерів і наших країн є для нас першочерговими», — підсумував посадовець.

У комюніке за підсумками засідання уряду підкреслюється, що заборона залишатиметься в силі до врегулювання відносин у сфері сільського господарства між Польщею та Україною. 

Раніше повідомлялося, що прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький відправив Європейській комісії ультиматум щодо ембарґо на українські зернові культури. «Або 15 вересня ви продовжите заборону на імпорт українського зерна, або ми самі продовжимо заборону», — таку вимогу оприлюднив очільник польського уряду. 

Своєю чергою, премʼєр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна подасть на Польщу в арбітраж Світової організації торгівлі через зернове ембарго.

«Україна, попри війну і блокування Росією наших портів, дотримується своїх зобовʼязань як за Угодою про асоціацію з ЄС, так і за правом СОТ. Ми не мали й не маємо намірів шкодити польським фермерам. Ми дуже цінуємо підтримку від польського народу і польських родин. Але у випадку порушення торгового права в інтересах передвиборчого політичного популізму Україна буде змушена звернутись до арбітражу СОТ щодо компенсації збитків за порушення норм ГАТТ (Генеральна угода з тарифів і торгівлі)», — заявив прем’єр. 

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы