Парад інновацій: рішення з фіксації збитків і статистика агросектору

Новини Украина Парад інновацій: рішення з фіксації збитків і статистика агросектору

Опубліковано:


Українське рішення для фіксації збитків агросектору внаслідок війни, розроблене експертами Програми USAID АГРО та Всеукраїнської аграрної ради, увійшло до п’ятірки фіналістів міжнародного конкурсу інновацій. Його представили на щорічній конференції «SID-US», що проходила у Вашингтоні. Про це йдеться в повідомленні Мінагрополітики.

Найочікуванішою подією заходу стало представлення фіналістів щорічного конкурсу інновацій. Його завдання – визначити сучасні рішення, що здатні допомогти світу протистояти глобальним світовим викликам. П’ять фіналістів з різних країн та континентів представляли свої інноваційні кейси. Одним із фіналістів конкурсу став кейс з України щодо  набору рішень для документування збитків агросектору України, розроблений експертами Програми USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) та Всеукраїнської аграрної ради (ВАР).

«З перших днів війни Росія цілеспрямовано руйнувала українські елеватори і ферми. Сьогодні збитки агросектору оцінюються в понад $40 млрд і, на жаль, з кожним днем війни ці суми зростають. Щоб вимагати справедливості і компенсації у міжнародних судах, потрібні докази завданих збитків, а отже усі руйнування мають бути належно зафіксовані. Належно й одразу, адже з часом докази губляться. Проте не лише фермери не знають, як це зробити – юристи також, тому що досі методології фіксації збитків, завданих воєнними діями, в Україні не було, –  розповідає Дмитро Кохан, заступник голови ВАР. – Тож за підтримки Програми USAID АГРО ми розробили інструкції, методологію фіксації пошкоджень, шаблони документів, відеоприклад процесу документування руйнувань та інтерактивну мапу руйнувань агросектору України, яка не лише зберігає докази про злочини російської армії, але й візуалізує їх наслідки. Цей інтерактивний інструмент став у нагоді не лише для зберігання доказів, але й для пошуку донорів. Найближчим часом у Нідерландах запрацює Міжнародний реєстр збитків, завданих росією Україні. Зібрані дані і докази уже готові для передачі установі і ми впевнені, послугують відновленню правосуддя». 

Анна Федун, радник із земельного законодавства Програми USAID АГРО, зауважила, що інтерактивна мапа руйнувань агросектору вже містить дані про 534 об’єкта та 1100 доказів про злочини російських військ проти агропідприємств: «Тих засобів для фіксації воєнних злочинів, що використовувалися за часів Другої світової війни, зараз недостатньо. Нам довелося розробити новий інструментарій, що відповідав би новим складним реаліям. Рішення, яке ми розробили для українських аграріїв, зацікавило міжнародну спільноту, адже лише у 21 столітті у світі вже було 40 військових конфліктів.».

Це одним інноваційним рішення світового рівня назвали новий розділ «GrainUkraine – статистика аграрних ринків», який з’явився на сайті Мінагрополітики. Тут зібрані дані основних показників балансу ключових культур та продуктів переробки на світових ринках. Це інтеграція різної статистичної інформації, експорту, імпорту, споживанню, виробництву, в тому числі і щомісячних звітів WASDE USDA.

Заступник міністра агрополітики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик відзначив, що «створена унікальна інтерактивна база даних, аналогів якої немає у світі». Новий розділ дає аграріям вільний доступ до статистики, яка всебічно інформуватиме про поточні баланси попиту та пропозиції у світі і допоможе розуміти ризики зміни цін. 

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы