
Опубліковано:
Взимку ціни на продукти харчування будуть змінюватись в залежності від їх специфіки та особливостей”, – повідомив аналітик УКАБ Максим Гопка в коментарі для сайту 24 Канал.
Зазначається, що є декілька факторів формування ціни. Зокрема, це кількість запасів в Україні, а також внутрішні ціни в країнах імпортерах.
- Щодо овочів та фруктів, то їх вартість почне суттєво зростати з кінця січня або початку лютого, коли на ринку буде спостерігатися максимальний обсяг імпортної продукції. Ціни на цибулю почнуть змінюватися ближче до лютого.
- М’ясо до нового року має бути стабільним в ціні, оскільки пропозиції курятини та свинини достатньо. Крім цього, імпорт свинини дещо збільшився останніх пару місяців, а внутрішні ціни на корми знизилися, що підтримує оптимізм щодо цін.
- Ціни на молочну продукцію будуть змінюватися циклічно, адже взимку надої молока дещо менші ніж влітку, і попит від переробних підприємств може бути більшим.
- Прогноз цін на яйця залишається незмінний: через сезонне зменшення пропозиції від домогосподарств, а також зменшення загального виробництва, ціни будуть триматися на високому рівні.
Нагадаємо, що у жовтні 2023 року середні споживчі ціни на продукти харчування зросли проти вересня на 1%, припинивши тим самим своє зниження, яке тривало з липня поточного року. Такі дані наводить Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки».
Зазначається, що найбільше зросли ціни на овочі (+14%), яйця (+10,1%) та молоко (+2,1%). Крім зазначених продуктів, додав він, також зросли ціни на масло вершкове – на 2,9%, молочні суміші для дитячого харчування – на 2,5%, сметану жирністю до 15% – на 2,2%, м’які сири жирні – на 1,9%, сало – на 1,6%, яловичину – на 1,4%. У межах одного відсотка також збільшилися ціни на хліб, манні та ячні крупи, птицю (тушки та філе), морожену рибу.