
Опубліковано:
Рух країн Європейського Союзу у бік кліматичної нейтральності та зміна вподобань споживачів створюють як ризики, так і можливості для українських виробників. Центр досліджень продовольства та землекористування при Київській школі економіки проаналізував конкурентоспроможність української переробної галузі на ринку ЄС.
З одного боку, регуляції, що вже існують або будуть згодом впроваджені, можуть обмежити доступ українських виробників переробної галузі до ринків країн Європейського Союзу, як фізично (через невідповідність умовам), так і фінансово, оскільки інвестиції для досягнення встановлених умов можуть бути обтяжливими.
З іншого боку, попит ЄС на імпорт продовольства може зрости через зниження внутрішнього виробництва в результаті впровадження Farm-to-Fork стратегії. Окрім того, ЄС впроваджує програму кредитування та грантів для фермерів для стимулювання сталого сільського господарства, які українські виробники можуть використати на свою користь
Найбільш конкурентоспроможними галузями були визначені виробництво соняшникової олії, пшеничного борошна, вершкового масла, та курятини.
Нагадаємо, що Україна в 2022 році збільшила експорт товарів до країн Євросоюзу, який склав майже 28 мільярдів доларів, що на 4% більше, ніж до повномасштабної війни. На європейський ринок припадало понад 63% українського експорту.