Обсяги переробки сої зросли в півтора рази

Новости Украина Обсяги переробки сої зросли в півтора рази
соя

Добавлено:


Така культура як соя в Україні отримує «друге дихання», незважаючи на мінливі погодні умови. Минулого року посівні площі під цією культурою суттєво розширилися, що, зокрема, дало змогу зібрати найбільший врожай сої за всі роки – до 4,5 млн тон. Очікується, що наступного року ця тенденція продовжиться.


Цікаво, що на зростання популярності сої не вплинула навіть зміна порядку справляння експортного ПДВ, яка свого часу спричинила неабияке обурення в аграрних колах.

Не менш обнадійливим виглядає і те, що в Україні нарешті істотно зросла переробка врожаю сої. У першому півріччі 2019 року фактично в півтора рази, у порівнянні із аналогічним періодом минулого року. У річному вимірі можна упевнено констатувати, що переробка бобів цієї культури зросла більш ніж на чверть.

Своєю чергою це спричинило ще одне позитивне явище – на 17% знизилися обсяги експорту бобів сої, себто, непереробленої сировини. Це означає, що у вітчизняній економіці залишилися додаткові кошти завдяки переробці, а згодом – отриманню додаткових коштів за рахунок реалізації вже не сировини, а готового продукту, передусім, соєвої олії та шроту. За цими категоріями продукції також зафіксовано значне підвищення експортних продажів.

 

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы