
Опубліковано:
Відсутність чітких норм та непрозорість заважають Україні більш активно розміновувати територію. Про це йдеться в повідомленні Центру економічної стратегії з посиланням на заступника міністра економіки Ігоря Безкаравайного.
- Наразі майже 30% території України потенційно забруднено мінами та вибуховими пристроями;
- 4,7 км2 с/г земель на звільнених територіях потребують обстеження та розмінування. Для порівняння — це як половина Чернівецької області;
- Всього в Україні сертифіковано 18 операторів протимінної діяльності, ще 30 проходять сертифікацію. Це і комерційні компанії і ті, що працюють за кошти донорів.
“Зараз у законі недостатньо чітко прописані процедури отримання дозволу на розмінування, а сертифікація компаній часто непрозора.
Ці стосунки потрібно врегулювати, щоб вони були чіткими, прозорими та, бажано, двомовними для кращої комунікації з іноземними організаціями, – підкреслює заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний. – Зараз в уряді закінчують роботу над Порядком сертифікації оператора протимінної діяльності. Документ передбачатиме єдину стандартну процедуру, хто і що має зробити, щоб стати оператором.
Також для розвитку ринку планується запуск програми компенсації розмінування сільгоспугідь. Її фінансування вже передбачено в бюджеті-2024”.
Раніше повідомлялося, що в Народицькому спецлісгоспі на Житомирщині провели перше в Україні гуманітарне розмінування лісового масиву.
Це стало можливим завдяки проведенню прозорого конкурентного аукціону на розмінування через систему електронних торгів. Переможцем тендеру стало одне з державних оборонних підприємств.