Науковці назвали найкращі культури для вирощування під час посухи в Україні

Новости Агротехнологии Науковці назвали найкращі культури для вирощування під час посухи в Україні
посухи

Добавлено:


Якщо вологи катастрофічно бракує, найпростішим рішенням задля зменшення ризиків у вирощуванні соняшника стане заміна частини соняшника іншими олійними культурами, зокрема сафлором та льоном. Про це розповіла в.о. заступника директора з наукової роботи Інституту олійних культур НААНУ Катерина Ведмедєва.

Сафлор – рослина напівпустель і їй зміни клімату у посушливий бік лише на користь. Врожайність сафлору поки що не перевищувала 2 т/га, але коли соняшник дає 5 ц/га, то сафлор у тих самих умовах – 1,5 т/га.

«Технологія вирощування схожа із соняшником і не потребує спеціального устаткування. Звільняє поле сафлор ще раніше за соняшник, що дає змогу сіяти наступну культуру на початку вересня і навіть раніше», – зазначила Катерина Ведмедєва.

На думку науковця, льон привабливий тим, що є дуже ранньою культурою короткого періоду вегетації, відтак у посушливі роки має багато переваг.

Льон частіше використовують для експорту або вирощують особливий льон – органічний, з харчовою олією, жовтим насінням або ще якимись цікавинками для використання на специфічні продукти в Україні.

Новости: Агротехнологии

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы