На Кіровоградщині уклали перші аграрні розписки

Новини Украина На Кіровоградщині уклали перші аграрні розписки
аграрні розписки

Опубліковано:


Проект аграрних розписок в Україні офіційно запровадили і в Кіровоградській області. 2 лютого у приміщенні Кіровоградської торгово-промислової палати відбулося урочисте відкриття проекту, у ході якого сільгоспвиробники уклали перші аграрні розписки, передає кореспондент «UGM». У ході засідання, яке зібрало перших осіб області, представників агрокомпаній, банківських установ та сільгоспвиробників координатори проекту відповідали на усі питання майбутніх учасників укладання аграрних розписок. Зазначимо, Кіровоградщина стала дев’ятою областю, яка долучилася до проекту.

«Сьогодні українських фермер, сільгосптоваровиробник має можливість отримати фінансування, залучивши іноземні інвестиції під власне ім’я. Під чесне ім’я українського фермера та бізнесмена, який своєю розпискою гарантує, що він готовий повертати кредит. Це новий рівень відносин, нові можливості. І ми не можемо не подякувати Міжнародну фінансову корпорацію, Швейцарську Конфедерацію, Міністерство АПК, Міністерство юстиції за те, що спільними зусиллями ми зробили гарну справу і дали нашим аграріям новий фінансовий інструмент», ‒ наголосив очільник Кіровоградської ОДА Сергій Кузьменко.

Після офіційних урочистостей з нагоди укладання перших агророзписок в області координатори проекту нагадали аграріям про деякі аспекти оформлення таких документів. Зокрема, за словами представника проекту Катерини Кирсти, учасниками процесу укладення аграрної розписки є сільгоспвиробники, дистриб’ютори та постачальники (фінансові установи, трейдери). Існує два види аграрних розписок: фінансова і товарна. Перша передбачає розрахунок коштами, друга ‒ вирощеною продукцією. Головним фіксатором, тою структурою, яка перевіряє відповідність укладення такого документу усім нормам закону є нотаріус. Аграрна розписка обов’язково повинна бути засвідчена нотаріально. Аграрна розписка ‒ предмет угоди двох сторін. Оформлюючи розписку, позичальник і кредитор обговорюють і домовляються про всі її нюанси, які згодом прописують у відповідному документі. За необхідності можна залучити до процесу страхові компанії, однак ця умова не є обов’язковою.

«Минулий рік виявився для нас невдалим, ділиться своїми проблемами фермер Сергій із Кіровоградського району. ‒ Через погодні умови ми отримали досить малий врожай сої. Ми не покрили своїх витрат. Саме тому на цей рік бачу вихід із ситуації саме в аграрних розписках. Проконсультувавшись у координатора проекту в Кіровоградській області Олександром Масленком, а також представниками компанії Торговий дім “Соєвий вік”, я розпочав підготовку до оформлення такого документу, адже бачу в цій можливості багато переваг для себе, ‒ розповів після зібрання сільгосппідприємець.

Источник: www.media.uagroup.ua

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы