
Опубліковано:
Реформування молочної галузі, запропоноване Мінагрополітики, спрямоване на створення нових механізмів, які б дозволили сектору розвиватися самостійно. Про це повідомив радник Міністра агрополітики Михайло Соколов під час виступу на «Milky Forum-2023», що відбувся в Києві.
За його словами, молочний сектор, що останні роки перебуває в перманентній кризі, потребує надійного рушія розвитку. Необхідно створити механізм, який не залежатиме від політичних змін та дозволить галузі сформувати та реалізувати стратегію успіху.
Тому Мінагрополітики підтримало законопроєкти №№ 9163 та 9162, якими запропоновано надати право представникам молочного сектору, якщо більшість з них об’єднатися в міжгалузеву організацію, запроваджувати обов’язковий збір з реалізації молочної продукції на спільні заходи, спрямовані на інновації та просування молочної продукції.
«Мінагрополітики підтримало ідею об’єднання виробників та переробників для спільного вирішення галузевих проблем з мінімальним державним втручанням. Хто краще, ніж самі представники галузі, розуміють, які заходи треба профінансувати, щоб галузь отримала від цього максимальний зиск?!», – зазначив Михайло Соколов.
Радник Міністра також зауважив, що розробка документів базувалася на багаторічному та успішному досвіді інших країн, зокрема США. Законопроєкти №№ 9163 та 9162 запозичені з американської моделі, яка має назву commodity checkoff program і працює з 60-х років минулого століття.
Те, що галузевий збір та зниження ставки ПДВ для молочарів покращать ситуацію у галузі сподівається і заступник голови ВАР Дмитро Кохан. Всеукраїнська аграрна рада взяла активну участь у розробці вищезазначених законопроєктів: про галузевий збір серед виробників молочної продукції в розмірі 0,5% від обсягу реалізації та про зниження ставки ПДВ на молоко і молочні продукти до 10%.