Комуналка у травні: які зараз тарифи на газ, воду та світло

Новости Украина Комуналка у травні: які зараз тарифи на газ, воду та світло
Комуналка

Добавлено:


У зв’язку з тим, що з травня мали бути перераховані тарифи на комунальні послуги, багато кого цікавить, скільки ж доведеться платити цього місяця і далі за комуналку.

Про це повідомляє «Апостроф».

Газ

За словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, під час воєнного стану ціна на газ у країні залишиться на колишньому рівні – 8 грн за кубічний метр. Пільгова ціна також діятиме для підприємств, які виконують життєво важливі функції для забезпечення обороноздатності країни.

Окрім цього, окремим рішенням Кабмін рекомендує органам місцевої влади та комунальним підприємствам під час дії воєнного стану не підвищувати тарифи на комунальні послуги.

Вода

Оскільки через війну в Україні багато хто був змушений покинути свої домівки, а в інших немає можливості передати показання лічильників, Міністерство розвитку громад та територій розробило зміни до нарахування плати за воду.

Згідно з наказом Мінрегіону, з березня 2022 року і до закінчення дії військового стану при нарахуванні плати за послуги централізованого водопостачання, постачання гарячої води та централізованого водовідведення застосовуватимуть так званий «корегуючий коефіцієнт». Завдяки цьому люди, які не мають лічильників або не подали показання, отримуватимуть рахунки за середніми показниками споживання послуг і не переплачуватимуть за комуналку.

Електроенергія

Збільшення тарифів за електроенергію, яке мало відбутися навесні, заморозили до кінця дії воєнного стану. Тобто тарифи залишаться незмінними:

  • за споживання за місяць до 250 кВт-год діятиме тариф 1,44 грн за кВт-год;
  • при споживанні понад 250 кВт-год. тариф становитиме 1,68 грн за кВт-годину.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы