Китай втрачає лідерську позицію з експорту яблук через погодні катаклізми

Новини Украина Китай втрачає лідерську позицію з експорту яблук через погодні катаклізми

Опубліковано:


КНР, яка є багаторічним лідером світового рейтингу, в сезоні 2022/23 років різко знизила обсяги експорту яблука. За оцінками аналітиків EastFruit, цьогоріч Китай втратить статус головного яблучного експортера.

“Очолити рейтинг найбільших світових експортерів свіжого яблука за підсумками сезону 2022/23 років найімовірніше зможе Італія. Також існує висока ймовірність, що і Польща обійде Китай за обсягом експорту яблука. А ось Іран, який наближався до лідерських позицій у попередні сезони, навпаки, опуститься в рейтингу, тому що експорт яблука з Ірану впав ще різкіше, ніж із Китаю”, – говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту ФАО.

Головна причина падіння експорту яблука з Китаю, на думку аналітиків EastFruit, полягає в зниженні обсягів виробництва внаслідок низки погодних катаклізмів. За різними оцінками, виробництво яблука в країні знизилося на 4-5 млн тонн.

Як наслідок, обсяг експорту яблука з Китаю в сезоні 2022/23 років, за оцінками EastFruit, може скласти близько 750 тис. тонн і знизиться приблизно на 25% порівняно з попереднім сезоном. Це також буде найменший за багато років обсяг експорту свіжого яблука з цієї країни.

Водночас імпорт яблука в Китай за цей період також різко зріс, що лише підтверджує оцінки зниження обсягів виробництва. Очікується, що Китай імпортує рекордний обсяг яблука, який перевищить 100 тис. тонн. Головні постачальники яблука до Китаю – це, вже традиційно, Нова Зеландія, ПАР, Чилі, США та Франція. Порівняно невеликі обсяги до Китаю експортують також Австралія та Польща.

Також Китай активізує імпорт зернових та олійних культур на тлі зниження світових цін. У травні 2023 р й різко збільшився імпорт зерна на тлі значного зниження цін на бразильську сою та скорочення власного урожаю пшениці внаслідок повеней. 

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы