Якої шкоди завдала аграріям України хвиля заморозків

Новости Украина Якої шкоди завдала аграріям України хвиля заморозків
заморозків

Добавлено:


Нова хвиля заморозків накрила західні регіони України, а також Польщі, Білорусі та Литви. На тлі втрат, які понесли садівники і виробники ягідних культур від заморозків у квітні, ця хвиля виявилася менш згубною.

Велика частина яблуневих садів, за попередніми оцінками, не постраждала взагалі. Ті, які перебували у фазі цвітіння, швидше за все отримали природне проріджування зав’язі, але про серйозні збитки для врожаю говорити, найімовірніше, не доводиться.

Звичайно, це лише попередні оцінки – повністю оцінити ситуацію можна буде лише через кілька днів. У будь-якому випадку садівники проводять зараз обробки різними препаратами, щоб швидше відновити сади від температурного стресу.

Найімовірніше, найбільших втрат зазнали виробники суниці садової (полуниці), кісточкових культур, а також малини, ожини, агрусу і навіть смородини. У деяких господарствах повідомляють про втрату понад 50% врожаю, так як більшість садів в цей час цвіли.

Втрати по лохині також, очевидно, будуть. Однак самі фермери поки що не вважають, що температури були критичним для того, щоб нанести занадто істотної шкоди.

Хоча ситуація у господарств, які знаходяться в низинах, де збирається холод, сильно відрізняється в гірший бік від тих, які розташовані на височинах або пагорбах.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы