Яких інвестицій від ЄС  чекають українські молочарі

Новини Украина Яких інвестицій від ЄС  чекають українські молочарі

Опубліковано:


Українські виробники потребують від Європи не лише вільного молочного ринку. В подальшому галузь розраховує на інвестиції в розвиток галузі, які дозволять модернізувати виробництво та наростити його. Про це йдеться в публікації Telegraf

Для постраждалих від війни молочних підприємств в Україні, це стане ковтком свіжого повітря. А для тваринництва — надією на порятунок і зростання в умовах українського безгрошів’я та відсутності державної підтримки.

Нагадується, що з 2003 по 2018 роки Польща отримала від Європейського Союзу на розвиток молочної галузі 29 мільярдів євро, Німеччина — 64 мільярди. Також ЄС практикує виплати виробникам експортних субсидій. В 2019 році, наприклад, вони склали 270 млн євро, експорт здійснювався на 970 млн євро. Таким чином, субсидії становили 27% від обсягів торгівлі. Це дозволило виробникам практично без маржі постачати продукцію нужденним країнам, в Африку зокрема, маючи прибуток лише від експортних субсидій.

Україні конче потрібно наростити промислове виробництво молока хоча б до 5 млн тонн на рік з нинішніх 2,7 млн тонн, вважає голова Спілки молочних підприємств України Вадим Чагаровський. Це б заспокоїло різке коливання цін на молоко та кінцеву молочну продукцію для споживачів в Україні. Кожний додатковий мільйон тонн — то близько 750 млн євро інвестицій в тваринницькі ферми, збільшення поголів’я та надоїв.

Таким чином, вже зараз галузі для “тушіння” цінових пожеж на внутрішньому ринку потрібно близько 3 млрд євро інвестицій. І на підсумковій молочній конференції в Брюсселі європейський молочний бізнес озвучив наміри інвестувати в молочну галузь України після завершення війни з рф. Зокрема, про це доповів операційний директор Групи Лакталіс Тьєррі Клеман. Не виключено, що й інший європейський виробник молочної продукції — Danone, який присутній в Україні, повторить цю практику за більш сприятливих обставин. Принаймні раніше ця компанія вже інвестувала в створення промислової молочної бази для власної переробки.

Раніше повідомлялося, що після минулорічного значного падіння потреби внутрішньої ринку, спричиненого повномасштабним вторгненням рф в Україну, у 2023 році вже є впевненість у позитивній динаміці споживання молока та молочних продуктів на внутрішньому ринку.

Разом із сезонним зниженням пропозиції сировини та з відносно низькою часткою імпорту, це спричинило поточний дефіцит на ринку сировини та, відповідно, суттєве підвищення закупівельних цін на молоко- сировину, яке триває і сьогодні.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы