Як обрати насіння соняшнику?

Новости Агротехнологии Як обрати насіння соняшнику?
соняшник

Добавлено:


Щороку у фермерів виникає безліч питань. Однак актуальними залишаються пов’язані із тим, а яке саме насіння соняшнику обрати для посіву та як підібрати його в залежності від фермерського господарства. Адже існує цілий ряд факторів, які необхідно враховувати при виборі.

Що впливає на врожайність сільськогосподарської рослини?

Соняшник представляє собою основну олійну культура України. Наша країна виступає одним з найбільших виробників та головних експортерів культури у всьому світі. Отож рослина вважається універсальною та здатна рости практично на усіх видах ґрунту. Вона активно використовується в харчовій промисловості, а також фармацевтиці. При цьому вона виступає поживним кормом для тварин та екологічним паливом.

На врожайність впливає безліч факторів, серед яких:

 • зона вирощування та кліматичні умови фермерського господарства;
 • якість посівного матеріалу та стан самого поля;
 • фітосанітарний стан, а також кількість сонячних днів;
 • рівень вологи.

Кожен сорт/гібрид являється унікальним. Він характеризується своїми особливими характеристиками, що дозволяє фермерам отримувати хороший урожай незалежно від типу грунту та кліматичних умов.

соняшник

При цьому гібриди соняшнику поділяють на інтенсивні та екстенсивні:

 • інтенсивні види гібридів соняшнику потребують більш значних фінансових вкладень в добрива, а також мікродобрива, атже без них врожайність буде критично низькою;
 • екстенсивні не вимагають занадто великих вкладень, адже саме такі гібриди більш пластичні та не потребують занадто великої кількості добрив. Вони сформують урожай навіть на самих бідних на добрива грунтах. Але потрібно пам’ятати, що і врожай буде в такому випадку значно меншим.

Таким чином, обирати технологію вирощування та посівний матеріал треба з урахуванням деяких особливостей, а також використовуючи індивідуальний підхід до вибору самих сортів, які повинні підходити до певних регіонів, обробітку землі та внесення добрив. Дуже велике значення при вирощуванні рослини має якість самого посівного матеріалу. Завдяки використанню нових та якісних сортів, які мають більш вдосконалені характеристики, аграріям вдасться отримати максимально високі врожаї в даній області.

Сорта чи гібриди: що обрати та як не помилитися при виборі?

При виборі якісного насіннєвого матеріалу дуже часто виникає важлива дилема — сорту/гібриду віддати перевагу? Варто нагадати, що перше та друге поняття означає одночасну сукупність певних характеристик/властивостей культури. Відмінність лише в здатності зберігати і в подальшому передавати ці ознаки своєму потомству. Отож вирощуючи сорти соняшнику, можна взагалі не турбуватися про насіння на наступний рік, адже їх відбирають вже після збору врожаю.

При цьому сучасна селекція пропонує аграріям безліч стабільних сортів з дуже гарною врожайністю та посухостійкістю.

Гібриди рослини, на відміну від сортів, показують максимум ефективності тільки в першому поколінні. Проте вони володіють дуже особливою життєвою енергією, яка дозволяє робити акценті лише на сильных сторонах культури.

Так, гібриди першого покоління мають цілий ряд переваг і характеризуются:

 • високою енергією росту;
 • стабільністю навіть в умовах жаркого літнього клімату або посухи;
 • прогнозованою врожайністю;
 • стійкістю до різних захворювань;
 • високою олійністю.

Якість насіння відіграє дуже важливу роль. Та варто пам’ятати, для того щоб спрогнозувати урожай, необхідно не тільки підбирати максимально якісний насіннєвий матеріал, але й ретельно дотримуватися агротехнічних вимог щодо вирощування культури.

Новости: Агротехнологии

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы